26 wrz 2022

Pamiętnik diabła - Adrian Bednarek

 


Tylko wielcy potrafią realizować swoje żądze. Ja jestem największy… Witaj w moim idealnym świecie. Jestem Kuba, mam dwadzieścia dwa lata i wszystko, czego można zazdrościć młodemu facetowi – piękną dziewczynę, penthouse w Krakowie, sportowe auto i studia, które w przyszłości mają zaprowadzić mnie na prawnicze szczyty. Mam coś jeszcze… Mroczny sekret, o którym dowiadują się nieliczni, a ceną za jego poznanie jest śmierć. Nie potrafię oprzeć się swoim żądzom. Robię to, o czym niektórzy boją się pomyśleć, a inni skrycie marzą. Jestem seryjnym mordercą, ludzkim odbiciem diabła. Przedstawiam Ci mój pamiętnik. Gdy go przeczytasz, nic już nie będzie takie samo. Odważysz się?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Z twórczością Autora bardzo się lubię, więc bez wahania sięgnęłam po nowe wydanie jego debiutanckiej powieści.

Kuba to student prawa, który ma wszystko – pieniądze, mieszkanie, wypasione auto i piękną dziewczynę. Wewnątrz skrywa mroczne żądze – jest seryjnym mordercą i czuje się z tego powodu dumny. Poznajcie początek losów Kuby…

Kiedy tylko skończyłam lekturę, wyszło tak, że zamieniłam kilka słów z Autorem i to, co koniecznie musiałam napisać, to że niektóre opisy scen morderstw były po prostu mega obrzydliwe! Zazwyczaj takie rzeczy na mnie nie działają, ale tym razem czułam prawdziwe obrzydzenie. Niejednokrotnie wzdrygałam się podczas lektury.

Z lektury dowiadujemy się, jak wyglądają początki Kuby a z czasem dochodzi do nas, co takiego spowodowało, iż chłopak wybrał taką, a nie inną drogę. Cóż, nie wszystko było takie, na jakie wyglądało w jego oczach. Mordercy nie powinno się tłumaczyć, ale kiedy zagłębimy się w lekturę, to zrozumiemy, co było zapalnikiem w jego zachowaniu – przynajmniej ja tak uważam, a czy Autor faktycznie miał tak na myśli, to już nie wiem. Kuba miał udane dzieciństwo, gdyby nie jeden fakt, a raczej pewna osoba. Tutaj nie będę się zagłębiać, co by po prostu nie spojlerować.

Jeśli chodzi o postaci poboczne, to wspomnę tutaj o Julii, dziewczynie Kuby. Niby zadziorna, ale niezwykle irytująca. Powiem szczerze, że chyba nawet się dziwię, że Kuba z nią był, no ale to też była część jego planu. Nie przepadałam za nią. Reszta ekipy, chociażby Sandra, czy Tomek, nie są tutaj tylko dodatkami. Odgrywają swoje ważne role i nawet nie wiecie, jak bardzo niektóre z nich są ważne.

Czytało mi się naprawdę bardzo dobrze i od samego początku się wciągnęłam. Był może jeden moment, kiedy mi się dłużyło, ale całe szczęście było to tylko chwilowe. Rozdziały są różnej długości, a styl i język są jak najbardziej w porządku.

Jestem bardzo zadowolona z lektury i nie mogę doczekać się kolejnego tomu!

Premiera wznowienia już 28.09.2022!


Tytuł: Pamiętnik diabła
Autor: Adrian Bednarek
Ilość stron: 484
Wydawnictwo Zaczytani


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zaczytani.
1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia