28 wrz 2022

Spacer nad rzeką - Monika A. Oleksa

 


Urzekająca opowieść o miłości, starym rodzinnym domu w kazimierzu nad wisłą i małym miasteczku, którego mieszkańcy skrzętnie przechowują wspomnienia.

Zosia Rybicka spotyka Pawła, mężczyznę swojego życia. Zakochują się w sobie bez pamięci. Paweł, szanowany lekarz z warszawskiej kliniki, proponuje jej wyjazd do rodzinnego domu w Kazimierzu nad Wisłą. Tam, w małym miasteczku, Zosia poznaje ludzi i miejsca bliskie jej ukochanemu. Każdego dnia Kazimierz odkrywa przed Zosią swoje małe sekrety. Mieszkańcy Doktorówki, domu Pawła, dbają o nią troskliwie. Zosia rozkochuje się w powolnym rytmie życia miasteczka, w jego brukowanych uliczkach i spacerach wzdłuż rzeki. Wśród dobrych wspomnień odkrywa jednak także te bolesne. Kim była Julia? Jakie sekrety zabrała ze sobą, gdy odeszła? Dlaczego obecność Mikołaja, brata Pawła, wprowadza tak wiele niepokoju?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i muszę przyznać, że jak najbardziej udane. Może nie znajdziemy tutaj nie wiadomo jakich zwrotów akcji, ale zdecydowanie miło spędzimy czas na lekturze. Wydarzenia biegną powoli, ale nie jest to jakiś minus. Czytelnik ma czas, by przyswoić sobie wszystko i zrozumieć bohaterów. Jest to naprawdę dobra obyczajówka. 

Z bohaterami, Zosią i Pawłem, również się polubiłam i nie chcę za bardzo zagłębiać się w fabułę, bowiem uważam, że warto samemu sięgnąć po tę lekturę. Ta historia to trudne tematy, tajemnice, skomplikowane relacje rodzinne a także miłość. 

Pod względem technicznym to nie mam do czego się przyczepić. Język, styl – jak dla mnie ok. Całościowo jest wszystko bardzo w moim guście.

Jeśli macie ochotę na coś spokojnego, ale dobrego, gorąco polecam. Krótko i na temat 😉


Tytuł: Spacer nad rzeką
Autorka: Monika A. Oleksa
Ilość stron: 496
Wydawnictwo Filia
Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.3 komentarze:

 1. Zapisałam sobie tytuł. Lubię tego typu książki.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tytuł sobie zapiszę, bo niekiedy mam właśnie ochotę na coś innego. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie rzeczowe propozycje. Krótko i na temat brzmi idealnie. :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia