14 wrz 2022

Idealne morderstwo - Charlie Donlea

 


Nawet najgłębiej skrywane tajemnice nie są bezpieczne, gdy stawką jest czyjeś życie.

Victoria Ford miała romans z odnoszącym sukcesy pisarzem, którego martwe ciało znaleziono na balkonie jego luksusowej rezydencji. Całe miejsce zbrodni było pokryte śladami jej DNA, a nieodkryte dotąd poszlaki po dwudziestu latach otwierają sprawę na nowo. Zyskująca popularność gwiazda telewizyjna Avery Mason wie, że ta historia to złoto i jedzie do Nowego Jorku, by zdobyć więcej informacji. Jednak im bardziej zagłębia się w wydarzenia, tym więcej dowiaduje się o mrocznej stronie życia Victorii. W tym samym czasie przeszłość Avery – ta, którą ukrywała przed swoimi współpracownikami i publicznością – stopniowo wychodzi na światło dzienne. Szokujące szczegóły związane z tym, co obie kobiety zrobiły w przeszłości, nie chcą pozostać pogrzebane na zawsze…


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Śmierć znanego pisarza oraz kochanka, która zostaje oskarżona o jego morderstwo. Po dwudziestu latach do tej sprawy wraca słynna dziennikarka Avery, bo wie, że to dobry materiał na nową ramówkę. Dowiaduje się, że Victoria wcale nie była taka święta, a przeszłość Avery znów puka do jej drzwi – a tak bardzo się przed nią broniła…

O matko, jak ciężko jest nie zdradzić nic więcej! Sięgając po książkę, nie sądziłam, że tak bardzo przy niej przepadnę. Wciągnęłam się już po pierwszych stronach, zwłaszcza, że w tle mamy inne wydarzenia, które swoją drogą miały miejsce naprawdę. Tajemnice, zagadki do rozwiązania, powracająca szemrana przeszłość… To wszystko tak świetnie zagrało!

Nie powiem, Autorowi udało się mnie zmylić i zaskoczyć. I to nie jeden raz! Uwierzcie mi, że epilog robi naprawdę dobrą robotę i sprawia, że czytelnik czuje dreszcze na całym ciele… Bo nic nie wygląda na takie, na jakie by się wydawało… Oj naprawdę, nie bez powodu to piszę!

Nawet dzisiaj przeżywam zakończenie, bo chyba nie mieści mi się to po prostu w głowie :D

Naprawdę gorąco polecam – jedna z lepszych książek, które ostatnio czytałam!


Tytuł: Idealne morderstwo
Autor: Charlie Donlea
Ilość stron: 480
Wydawnictwo FILIA


 

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.9 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia