11 wrz 2022

Carter Reed 2 - Tijan

 


Na prawdziwą walkę gotów jest tylko ten, kto ma dla kogo zwyciężyć

Carter zrobił już swoje w mafii. Teraz chciałby zostawić tę część życia daleko za sobą i rozpocząć nowy etap z Emmą u boku. Jednak mroczna przeszłość podąża za nim jak cień. Dawni wrogowie i dotychczasowi przyjaciele nie zamierzają tak łatwo zapomnieć o Carterze. Zimny Zabójca nadal jest potrzebny zbyt wielu osobom. Czy powrót prawowitego dziedzica rodziny Mauriciów sprawi, że Carter wróci do gry?

Emma wie, że szczęście nie przychodzi łatwo. Wierzy jednak, że Carterowi uda się zakończyć mafijną wojnę i wspólnie zbudują dla siebie nową przyszłość. Kiedy w jej życiu pojawia się tajemnicza kobieta, która twierdzi, że jest dla Emmy kimś bliskim, dziewczyna nie wie, czy może jej zaufać. Do tej pory nauczyła się bowiem jednego – dla niektórych ludzi nie istnieją reguły, których nie można złamać.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Pierwszą część czytało mi się dobrze i myślę, że nawet na tym mogła się skończyć historia Cartera i Emmy. Tym czasem znów wracają i mierzą się z nową rzeczywistością. Carter niby odcina się od mafii, a w życiu Emmy pojawia się ktoś, o kim nie miała pojęcia.

Powiem szczerze, że w tym tomie zachowanie Emmy mnie irytowało, a szczególnie to, co zrobiła na koniec. Bez zastanowienia, na oślep – nie chcę wdawać się w szczegóły, żeby nie spojlerować, ale dla mnie to był po prostu szczyt głupoty. Reszta jakoś na mnie nie zrobiła super wrażenia i tak jak już wcześniej napisałam, całość obyłaby się bez tej części. W pewnym momencie czytało mi się już lepiej, ale nie było tak jak przy pierwszej części. Śmiesznie to zabrzmi, ale było w miarę poprawnie, o.

Ogólnie tak czy siak polecam. Ostatnio zrobiłam sobie przerwę od mafii w tle, po Cartera sięgnęłam w ciemno i nie żałuję 😉

Tytuł: Carter Reed 2
Autorka: Tijan
Ilość stron: 312
Niegrzeczne KsiążkiZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia