20 wrz 2022

Upadek - Olga Kruk

 


O tym, że Laura jest ofiarą, wiedzą tylko ona i i jej oprawca.

Laura od dzieciństwa sprawiała problemy. Po śmierci ukochanego ojca życie już nigdy nie było dla niej takie samo. Gdy tylko osiągnęła pełnoletność, wyprowadziła się z domu i ograniczyła kontakty z najbliższą rodziną.

Na jakiś czas zniknęła, a gdy się odnalazła, nikt jej nie uwierzył, gdy mówiła, że ran nie zadała sobie sama. Po jakimś czasie bloger, który bada niewyjaśnione zbrodnie, zaczyna rozumieć, że Laura mówi prawdę, twierdząc, że ją porwano i torturowano.

Ponadto niedawno w okolicy w podobnych okolicznościach zaginęła dziewczyna podobna do Laury. To oznacza, że oprawca jest nadal na wolności.

Z czasem okaże się, że dziewczyna musi zmierzyć się nie tylko z mordercą, ale także z okolicznościami, w jakich zmarł jej ojciec.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Laurze nikt nie uwierzył, że została porwana i torturowana. Prawdę zna tylko ona i jej oprawca. Dopiero pewien blogger dostrzega podobieństwo pomiędzy kilkoma zbrodniami. Kontaktuje się z Laurą, bowiem chce poznać jej wersję historii. Czy dziewczyna w końcu przekona innych, że mówiła prawdę?

Muszę przyznać, że początek tej historii był dla mnie trochę zawiły. Cofaliśmy się do wspomnień z dzieciństwa głównej bohaterki, do momentów porwania, no i mieliśmy jeszcze obecną rzeczywistość. Jednak po kilku rozdziałach to dziwne zagubienie zniknęło i na dobre przepadłam w lekturze.

Laura nie jest prostą postacią – jak się okazuje jej dzieciństwo nie należało do łatwych, a to głównie za sprawą tego, iż tylko ojciec rozumiał jej postępowanie. Z czasem okaże się, że to postępowanie ją naznacza. 

Powiem szczerze, że nie do końca zrozumiałam, dlaczego ludzie jej nie uwierzyli i co w ogóle pokierowało pewną osobą do takich wniosków. Ale patrząc na nasze realia, to chyba jestem w stanie w to uwierzyć.

Mordercę Autorka podaje nam trochę na tacy, ale rekompensuje to z pewnością kimś jeszcze, o kim wprost nie powiem – ale tego, dodatkowego wątku akurat się nie spodziewałam. Całość jednak wypada naprawdę dobrze i podobało mi się to, jak została poprowadzona fabuła. Styl i język Autorki również trafiły w mój gust czytelniczy i muszę przyznać, że z przyjemnością sięgnę po poprzednie tytuły, jeśli tylko nadarzy się okazja. Czytało się dobrze, szybko i przyjemnie 😊

Gorąco polecam! Okładka jest bardzo klimatyczna i oddaje też klimat książki!


Tytuł: Upadek
Autorka: Olga Kruk
Ilość stron: 384
Wydawnictwo FILIAZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.2 komentarze:

  1. Muszę przyznać, że zapowiada się bardzo interesująco. Będę miała tę książkę na uwadze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Również mam w planach przeczytać tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia