6 wrz 2022

Heartstopper 4 - Alice Oseman


 

Charlie nigdy by nie pomyślał, że Nick mógłby go w ogóle polubić, ale teraz są oficjalnie parą. Charlie dojrzewa do tego, by wypowiedzieć dwa magiczne słowa: kocham cię.

Nick czuje to samo, ale ma dużo na głowie – jeszcze nie wyoutował się przed swoim tatą. Coraz bardziej martwią go też zaburzenia odżywiania u Charliego.

Kończy się lato, a zaczyna nowy rok szkolny. Charlie i Nick wkrótce dowiedzą się wiele o sile i znaczeniu miłości.

Kolejny tom wyczekiwanej opowieści mówi o miłości, przyjaźni, lojalności i trudnych codziennych sprawach. Autorka ukazuje, w jaki sposób pozornie małe historie z życia Nicka i Charliego, składają się na coś większego, co przemawia do nas wszystkich.

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

To już czwarty tom historii Charliego i Nicka. Muszę przyznać, że jestem oczarowana całością. Tutaj pierwsze skrzypce grają problemy zdrowotne Charliego, o których nie chcę zbytnio się rozpisywać, żeby po prostu nie spojlerować. Ale bardzo podoba mi się to, jak Nick martwi się o chłopaka i próbuje znaleźć jakieś rozwiązanie. Ta dwójka przede wszystkim ze sobą rozmawia – na początku miewają obawy, ale koniec końców zawsze pojawia się dialog i to jest właśnie bardzo fajne.

Bardzo kibicuję wszystkim bohaterom Heartstopper. Pozornie zwykłe historie, codziennie sytuacje w rzeczywistości składają się na coś, co przemawia do wszystkich czytelników. Nie mamy tutaj wyolbrzymionych sytuacji, czy przerysowanych. Doskonale poznajemy uczucia bohaterów, które nimi targają. Ich wątpliwości, wzloty i upadki.

Nick i Charlie są bardzo życiowi. Wciąż uczą się siebie i swojej nowej rzeczywistości. Z resztą z ich znajomymi jest dokładnie tak samo. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się, że tak bardzo wczuję się w ich historię. Każdą stronę komiksu przeżywam razem z nimi.

Jeśli jeszcze nie czytaliście komiksów bądź po prostu macie ochotę na dobrą, ciepłą historię o dwójce chłopaków, którzy próbują zrozumieć siebie i uczą się siebie na nowo – koniecznie musicie sięgnąć po pierwszy tom Heartstopper.


Tytuł: Heartstopper 4
Autorka: Alice Oseman
Ilość stron: 384
Wydawnictwo JaguarZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.4 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia