4 sie 2021

Wszyscy muszą zginąć - Marcel Moss


Szokujący thriller autora "Nie wiesz wszystkiego".

W prestiżowym warszawskim liceum dochodzi do krwawego ataku terrorystycznego. Zamaskowani sprawcy detonują ładunki wybuchowe i strzelają na oślep do przerażonych uczniów i pracowników. Jednym z zamachowców jest Błażej Dragiel, który popełnia samobójstwo na oczach swojej najlepszej przyjaciółki, Kai Almond.

Nikt nie rozumie, dlaczego syn znanego biznesmena i filantropa posunął się do takiego okrucieństwa. Tymczasem w mediach rozpoczyna się nagonka na Kaję. Pod adresem dziewczyny padają oskarżenia o współorganizację zamachu. Zmagająca się z olbrzymim hejtem Kaja, próbuje za wszelką cenę poznać prawdę na temat tragedii i oczyścić się z zarzutów. Wkrótce jednak odkrywa, jak mało wiedziała na temat swojego przyjaciela...

Komu tak bardzo zależy na tym, żeby pogrążyć Kaję? Jaki związek z zamachem ma nacjonalistyczna sekta, do której należy brat Błażeja? I czym jest gra Thunderworld, przez którą Błażej niemal całkowicie wyłączył się z prawdziwego życia?

Za najpotworniejszymi zbrodniami stoi wielka rozpacz.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Zafascynowanie serią od Marcela Mossa wciąż trwa, dlatego też po zakończeniu lektury pierwszej części, sięgnęłam po drugą. I tak samo bardzo przy niej przepadłam.

W prestiżowym warszawskim liceum dochodzi do ataku terrorystycznego. Jednym z zamachowców jest Błażej, który popełnia samobójstwo na oczach swojej przyjaciółki, Kai. Nikt nie rozumie, dlaczego to zrobił, a Kaja staje się ofiarą tego wydarzenia – wszyscy uważają ją za współwinną zamachu.

Autorowi po raz kolejny udało mnie się zaskoczyć. Do samego końca sądziłam, że to niemożliwe, by faktycznie było tak, jak rzeczywiście było. Tajemnice, wszędzie tajemnice. Poruszane aktualne tematy. Samobójstwo, brak akceptacji ze strony rówieśników, hejt a także hejt w Internecie. Wszystko tak bardzo aktualne.

Powiem szczerze, że jestem zafascynowana tym cyklem i nie mogę doczekać się czwartej części. Jestem ciekawa, czym jeszcze nas Autor zaskoczy :)

Tytuł: Wszyscy muszą zginąć
Autor: Marcel Moss
Ilość stron: 352


Znacie tę serię? :)3 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia