2 sie 2021

Nie wiesz wszystkiego - Marcel Moss


Tego dnia nie idę do szkoły. Wracam do domu i zamykam się w sypialni. Odebrano mi wszystko, co było dla mnie ważne. Nie mam już nic.

Uczniami prestiżowego warszawskiego liceum wstrząsa wiadomość o śmierci dwojga uczniów. Otylia – szkolny wyrzutek i niedoszła samobójczyni. Alan – najpopularniejszy uczeń w liceum i kapitan drużyny siatkówki. Nie znali się, pochodzili z innych środowisk, ale z jakiegoś powodu oboje spotkali się w nocy na dachu opuszczonej hali i skoczyli, umierając na miejscu.

Opinia publiczna szybko wydaje wyrok i oskarża Otylię o nakłonienie Alana do samobójstwa. Jej najlepsza przyjaciółka Marta nie wierzy, że dziewczyna byłaby do tego zdolna.

Pewnego dnia ktoś wysyła wiadomość, która staje się początkiem zabawy w kotka i myszkę z osobą, która zna prawdę i zamierza ją ujawnić na własnych warunkach.

Ludzie w szkole myślą, że nie miał wad, ale ja znam prawdę. Wiem, co zrobił, i wciąż nie mogę w to uwierzyć.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Nie mogłam się powstrzymać – kiedy skończyłam czytać ostatnią premierę Autora, od razu postanowiłam sięgnąć po pozostałe części z tej serii. Już samo za siebie mówi to, że skończyłam książkę w ciągu jednego dnia :D

Od samego początku jestem zaintrygowana historią Alana i Otylii – choć tak naprawdę mamy tutaj więcej bohaterów i historia każdego jest bardzo ważna i ciekawa. Nie ukrywam, że postać Sary jest bardzo irytująca – taka typowa rozpuszczona dziewczyna, która pragnie być w centrum elity. Wiemy jednak, że jej obecne zachowanie uwarunkowane jest przeszłością.

Muszę się przyznać, że tajemnica, jaka stała za samobójstwami Alana i Otylii, mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się takiego rozwiązania – prawie aż do samego końca.

Czyta się świetnie – styl Autora bardzo mi przypasował. Podoba mi się też to, że każdy z bohaterów został dopuszczony do głosu. Wydaje się, że to zbyt wiele, ale w rzeczywistości jest bardzo potrzebne.

Nie będziecie się nudzić. Autor poruszył także bardzo poważne problemy tego świata, które wciąż są aktualne. Może nie mówi się o tym głośno, ale trzeba być świadomym, że wciąż istnieją.

Tytuł: Nie wiesz wszystkiego
Autor: Marcel Moss
Ilość stron: 384


Znacie twórczość Autora? :)
6 komentarzy:

 1. Tej książki autora jeszcze nie czytałam, więc na pewno w przyszłości się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno będę czytała tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. O, na tę książkę to miałabym ochotę 😉 Świetna ta koszulka

  OdpowiedzUsuń
 4. Autora kojarzę z jego konta na ig, chyba nie da się go nie znać :D Jednak jakoś nigdy nie byłam do niego przekonana. Ale widzę, że nie potrzebnie i muszę nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chcę do niej sięgnąć, pomimo tego, że przeczytałam już dwie kolejne ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawno nie czytałam tego typu książek. Kiedyś uwielbiałam, muszę do tego wrócić ;)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia