13 sie 2021

Ucieczka z nieznajomym - Katarzyna BesterKiedy chcesz wydostać się z pułapki, możesz stracić czujność i…  zmysły. Ucieczka z nieznajomym nie wydaje się rozsądna, ale Hannah nie ma wyboru. Czy właśnie wpakowała się w jeszcze gorsze kłopoty?

Powrót nie wchodzi w grę. Hannah musi uciekać, kryć się przed mężem i oprawcą w jednej osobie. Jeśli trafi on na jej ślad, zrobi wszystko, aby ją zatrzymać i odpowiednio zdyscyplinować. Plan kobiety jednak nagle się sypie i trzeba improwizować. Wtedy Hannah odkrywa, że jeden ze stojących przy drodze samochodów ma otwarte drzwi. Chowa się za siedzeniem pasażera i postanawia zdać się na los.

Szybko się orientuje, że mężczyzna, który nieświadomie wywiózł ją z dala od zagrożenia, nie jest zwyczajnym turystą. Tajemniczy Jonathan może pomóc jej w ucieczce. Podczas wspólnej podróży tych dwoje odkrywa, jak wiele ma ze sobą wspólnego, a ich przypadkowa znajomość stopniowo przeradza się w pożądanie, z którym coraz trudniej im walczyć. Czy dopadnie ich przeszłość? Czy mogą zaufać sobie nawzajem?

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Z twórczością Katarzyny Bester dopiero się zapoznaję – jest to moja druga pozycja, ale muszę przyznać, że bardzo udana! Nawet bardziej niż pierwsza nasza lektura :)

Hannah ucieka przed swoim mężem, który jest diabłem wcielonym, oprawcą znęcającym się fizycznie i psychicznie. Kobieta zbiera w sobie siłę i decyduje się na ucieczkę. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Jedynym wyjściem okazuje się być schowanie w obcym samochodzie. Hannah decyduje się na ten krok, bo nie zamierza wrócić do tego, co było. Szybko też się przekonuje, że tajemniczy kierowca, Jonathan, nie jest zwykłym kierowcą. Ba, może pomóc jej w ucieczce!

Jak się okazuje, ta dwójka ma ze sobą wiele wspólnego, a ich relacja z czasem ewoluuje. Może trochę za szybko, ale według mnie jest to odpowiednie do całości. Pomimo poważnych problemów, które tutaj Autorka poruszyła, to jednak dominuje tutaj lekkość. Nie brakuje żartów i dobrego humoru. Wszystko jest odpowiednio zbilansowane.

Nie brakuje tu też akcji. Nie nudzimy się. Od samego początku do końca byłam żywo zaintrygowana tym, co za chwilę się wydarzy. Kibicowałam też naszej dwójce bohaterów. A w dodatku Autorce udało się mnie zaskoczyć. No i na plus jeszcze sam fakt, że książka jest krótka :)

Jeśli szukacie dobrej lektury, która wywoła u Was szeroki wachlarz emocji, to śmiało możecie sięgnąć po Ucieczkę z nieznajomym.

Gorąco polecam!

Tytuł: Ucieczka z nieznajomym
Autorka: Katarzyna Bester
Ilość stron: 240Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.6 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia