16 sie 2021

Bennett Mafia - Tijan


On jest dla niej ucieleśnieniem wszystkiego, z czym walczyła. Ona dla niego – jedyną nadzieją na zmianę.

Riley dobrze wiedziała, że jej przyjaciółka Brooke nie pochodzi ze zwyczajnej rodziny. Bennettowie stanowili potężny ród mafijny. Śmierć ojca i najstarszego brata spowodowały, że na jej czele stanął szesnastoletni Kai. Jego magnetyzujące spojrzenie obiecywało tyle samo grozy, co rozkoszy.

Czternaście lat później Riley musi za wszelką cenę unikać kontaktów z Bennettami. Ukrywa się od lat i osiągnęła w tym mistrzostwo. A przynajmniej tak jej się wydaje. Nagle dowiaduje się, że jej dawna przyjaciółka zaginęła. Dwa dni później Kai ponownie zjawia się w życiu Riley. Wiele się zmieniło. Tylko jego spojrzenie pozostało takie samo.

Opis pochodzi od wydawcy

***

Po książki Tijan sięgam w ciemno, ale kiedy zorientowałam się, że jest tutaj wątek mafii, to się trochę przestraszyłam. Ten motyw po prostu mi się przejadł, głównie przez polskie autorki, które też nie potrafią sobie z mafią poradzić.

Jak się okazuje, obawy były bezpodstawne, bowiem Tijan poradziła sobie naprawdę świetnie! Mamy tutaj mafię, ale Autorka przedstawiła ją w ciekawy – jak dla mnie – sposób. Może zachowanie Kai’a, jego rodziny i ochroniarzy sprawia, że ten motyw rzuca się w oczy, ale całość już tak bardzo nie wysuwa się na pierwszy plan.

Postać Riley bardzo mi się podobała, choć zdarzały się momenty, że czasami irytowała. Czytając opis książki ma się wrażenie, że Kai to ktoś ostry, bezwzględny i okrutny – przynajmniej ja tak w pierwszej chwili pomyślałam. Owszem, jest taki, ale z zewnątrz to oaza spokoju i opanowania, co z kolei trochę nie bardzo mi do niego pasowało.

Pomimo mafii i wszystkich problemów, które krążą wokół niej, to Autorka porusza również sferę emocjonalną. Pokazuje z czym bohaterowie muszą się zmierzać, jak ukształtowała ich przeszłość. Owszem, mamy tutaj seks, w pewnym momencie jest go dużo, ale całość wypada naprawdę super. Od początku do końca bardzo mi się podobała i byłam żywo zainteresowała historią Bennettów i Riley.

Ja ze swojej strony polecam!


Tytuł: Bennett Mafia
Autorka: Tijan
Ilość stron: 460


Za możliwość lektury dziękuję Niegrzecznym Książkom.3 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia