18 sie 2021

All Saints High Tom 3 Angry God - L.J.Shen


Każde zło ma swoje źródło. Czy miłość odwróci jego bieg? A może pozostaje już tylko zemsta?

Vaughn Spencer to niekwestionowany król All Saints High. Zbuntowany, egocentryczny, pełen agresji. Łamie kolejne serca, nosy i reguły, a jego wściekłość staje się legendarna. Jest zachwycający, ale w jego sercu czai się mrok.

Lenora jest jedyną dziewczyną w szkole, która mu się sprzeciwia. Ich wzajemna nienawiść sięga czasów dzieciństwa, kiedy to Lenny odkryła tajemnicę Vaughna i o mało nie przypłaciła tego życiem.

Pech chce, że oboje trafiają do szkoły artystycznej w Anglii. Do miejsca, o którym mówi się, że jest nawiedzone. I nie są to tylko niesamowite opowieści powtarzane o zmroku przez lokalnych mieszkańców. Zamek Carlisle skrywa straszliwe tajemnice. Vaughn przybywa tam, by zabić duchy przeszłości, nie wie jednak, że ta droga prowadzi donikąd. Czy Lenora uratuje go, czy pogrąży?

"Angry God" to trzeci tom serii All Saints High, ale także samodzielna opowieść. Mroczna, niepokojąca, pełna żądz, odkrywająca korzenie grzechu i krzywd.

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Z tą serią jest różnie – albo się ją lubi, albo nienawidzi. Ja to jestem gdzieś po środku. Przy pierwszej części częściej się denerwowałam, ale byłam żywo zainteresowana. Przy drugiej wylałam litry łez. A tutaj…Tutaj za bardzo chyba nie mam zdania. Mam wrażenie, że historia Vaughn’a i Lenory bardzo odstaje od pozostałych. Jest bardziej wyuzdana i trochę udziwniona…

Bardzo łatwo się domyślić z czym takim musiał się kiedyś zmierzyć Vaughn, więc tutaj Autorka wcale mnie nie zaskoczyła. Było to bardzo oczywiste i smutne. On sam jest bardzo wulgarny. Chyba najbardziej ze wszystkich chłopaków tej serii. A powiem szczerze, że taki się nie wydawał.

Lenora z kolei próbuje być buntowniczką. Życie nie jest dla niej sprawiedliwe. Często dostaje po tyłku.

Narracja jest bardzo specyficzna. W ogóle całość jest bardzo specyficzna i naprawdę nie wiem, jak ją mam ocenić. Z pewnością podobała mi się najmniej ze wszystkich.


Tytuł: Angry God
Seria: All Saints High
Autorka: L.J.Shen
Ilość stron: 432

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.
2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia