26 sie 2021

Miś zwany Paddington - Michael Bond


Opowieść, w której Paddington wprost z Mrocznego Zakątka Peru przybywa do Londynu i znajduje swoje miejsce na świecie.

„Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem” – głosił napis na tabliczce zawieszonej na szyi pewnego misia, który przybył z Mrocznego Zakątka Peru i samotnie stał na peronie stacji Paddington. Państwo Brownowie postanowili przygarnąć nieszczęśnika, ale… tylko na jedną noc.

Czy miś zaskarbi sobie ich serca? Czy jego dobre wychowanie i poczciwa dusza wygrają z wyjątkowym, nawet jak na niedźwiedzie, talentem do wpadania w kłopoty, i to po same puchate uszy?

Paddington to niezwykły przyjaciel twojego dziecka. Mały niedźwiadek o wielkim sercu. Wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód! Opowieści o nim to również klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu.

Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od ponad 60 lat rozgrzewa serca maluchów i pokazuje, że gafy zdarzają się najlepszym. I misiom, i dzieciom.

Dla wszystkich, którzy mają misia w sercu.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Znacie Misia Paddingtona, czy może jednak nie? Ja go już jakiś czas temu poznałam, ale myślę, że to taki los już rodziców dzieci 😊 Co prawda w naszym przypadku zaczęło się od bajki – córka bardzo lubi je oglądać. A same przygody naszego bohatera uczą dzieci wielu różnych rzeczy.

Tym razem w moje ręce trafiło wznowieni książki – w twardej, czerwonej oprawie, a kolor ten jest charakterystyczny dla Paddingtona. Tak samo jak niebieski, skoro już jesteśmy przy kolorach 😊

Książka raczej jest dla starszych dzieci. W środku owszem znajdziemy jakieś obrazki, ale jest ich nie wiele i są czarno białe. Do lektury jednak nadaje się dla wszystkich.

Całość jest bardzo fajna i bardzo pouczająca, a w dzisiejszych czasach ciężko o normalne bajki czy to telewizyjne, czy te w formacie książkowej. Ja serdecznie polecam.


Tytuł: Miś zwany Paddington
Autor: Michael Bond
Ilość stron: 160


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak Emotikon.4 komentarze:

  1. Całość jest fajna i rzeczywiście pouczająca. Książka już w naszej biblioteczce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kojarzę historię tego misia i w pewnym sensie mam do nich słabość - pomimo tego, że już od dawna jestem dorosła.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja i moi siostrzenicy kochamy tego misia.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia