28 sie 2021

Mukashi, Mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii - Giusi Quarenghi

Mukashi, mukashi czyli dawno, dawno temu… Książka z serii Opowieści z czterech stron świata zabierze dziecko w literacko-wizualną podróż po japońskich wierzeniach. To niezwykły, ponadczasowy świat pełen magicznych stworzeń i zaskakujących wydarzeń. Stworzone przez wybitnych artystów ilustracje kształtują wrażliwość wizualną dziecka, a wciągające opowiadania wiernie ukazują japońską kulturę i tradycję. Opowiadaniom towarzyszy również wizualny słowniczek postaci.

Kolejne tomy z serii stworzą wspaniałą biblioteczkę, pełną ciekawostek o świecie – o tym, co nas różni, a co łączy – i niezwykłych obrazów. To początek fascynacji światem, jego historią i kulturą, a także zaproszenie do świata sztuki. Wspólna lektura kolejnych tomów może stać się początkiem dyskusji o różnicach kulturowych, szacunku, wartości tradycji i równości.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Jak wiecie uwielbiam Japonię i jej kulturę, dlatego też kiedy natknęłam się na tę pozycję, nie mogłam przejść obok niej obojętnie.


„Dawno, dawno temu w Japonii” zabiera nas i dzieci w świat japońskich wierzeń. Zostały one wydane w twardej oprawie. Kolory zostały świetnie dobrane, bo od razu kojarzą się z Japonią – dla mnie jest to strzał w dziesiątkę.

Na okładce i pierwszej stronie, a także na końcu, mamy wyjaśnione pewne japońskie symbole, czy wyrażenia. Wewnątrz grafika dominuje nad tekstem, co jest dużym plusem – zwłaszcza dla dzieci. Rysunki są świetne i interesujące – tak samo jest z treścią. Ja sama rzadko kiedy czytałam takie rzeczy, nawet jeśli były związane z Japonią – a w tym przypadku przeczytałam je naprawdę z wielką przyjemnością i zainteresowaniem. Nie mogę doczekać się kolejnych książek z tej serii, bo zapowiada się naprawdę super!

Tytuł: Mukashi, mukashi. Dawno, dawno temu w Japonii
Autorka: Giusi Quarenghi
Ilość stron: 48

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Słowne.
4 komentarze:

 1. Czasem lubię zerknąć do takich książek, aby dowiedzieć się czegoś nowego 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że to bardzo ciekawa publikacja dla osób zainteresowanych tematem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna książka. Trochę przybliża inną część świata.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem wiele w temacie japońskich wierzeń, więc myślę, że ta książka byłaby naprawdę ciekawa. I wiele bym się dowiedziała. :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia