9 mar 2023

Sprawa Josefa Fritzla - John Glatt

 


Myślę, że samo nazwisko jest każdemu znane. Swojego czasu cały świat żył sprawą Elisabeth – córki Josefa Fritzla, który przez ponad dwadzieścia lat ją więził i gwałcił. Możemy przyjrzeć się „z bliska” całej tej sprawie. Dowiadujemy się, jak wyglądało dzieciństwo i późniejsze życie mężczyzny. Jak się przygotowywał do swojego misternego planu, by zamknąć własną córkę w lochu, który starannie budował w swoim domu. 

Elisabeth przeszła wiele, zbyt wiele jak na dziewczynę. Muszę przyznać, że była twarda pomimo wyrządzonych szkód, bowiem próbowała zapewnić dzieciom odrobinę normalności. Kochała je. 

Rzadko kiedy sięgam po takie książki, ale muszę przyznać, że była to mocna lektura. Pomimo trudnej tematyki, przebrnęłam przez nią dość szybko. Jest dobrze napisana, ciekawym językiem i już od samego początku po prostu Autor mnie kupił. Śmiało ją polecam.


Tytuł: Sprawa Josefa Fritzla
Autor: John Glatt
Ilość stron: 304
Wydawnictwo FILIA


Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Filia, któremu dziękuję za możliwość lektury.1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia