21 mar 2023

Dziwo - Zadie Smith, Nick Laird

 

W domu Kit pojawia się nowa lokatorka – świnka morska w stroju judo! Zwierzaki nigdy wcześniej nie widziały kogoś takiego… Nie potrafi latać, nie skacze wysoko…A ten strój? Dziwo! A Maud chciałaby po prostu z nimi się pobawić…

Oliwka dorasta i co raz chętniej sięgam po książki dla dzieci – zwłaszcza, że ona sama jest nimi zainteresowana. A wiadomo, te książki z przesłaniem są najlepsze! Tak samo jest w przypadku Dziwo – to historia o tym, jak bycie innym nie jest czymś dziwnym, a czymś dobrym. Bycie sobą jest najważniejsze i każdy powinien szanować innych – bez względu na wygląd, czy charakter.

Jestem oczarowana tą książką – wydaniem oraz grafiką. Twarda oprawa robi wrażenie, tak samo jak ilustracje w środku. Są żywe, takie prawdziwe i przykuwają uwagę. Nie mamy tutaj opisów, raczej pojedyncze zdania i dialogi. To wszystko jest jednak wystarczające, by zaciekawić i przykuć uwagę najmłodszych czytelników.

Gorąco polecam, to książka, która daje jedno z ważniejszych przesłań 😉

 

Tytuł: Dziwo
Autorzy: Zadie Smith, Nick Laird
Ilość stron: 32


Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Znak, któremu serdecznie dziękuję za egzemplarz.
1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia