30 lip 2019

The Field Party. Tom 4. Nie chcę cię stracić - Abbi GlinesTallulah jest inteligentną dziewczyną z tuszą, która jest niewidoczna dla otoczenia, a większość czasu spędza w bibliotece na nauce. Nie sprawia problemów, dobrze się uczy. Niestety, wszyscy dookoła lubią też jej dokuczać. Nie robi tylko Nash, który zawsze broni dziewczynę. Jednak pewnego dnia zadaje jej niesamowity ból, przez co dziewczyna postanawia się odegrać. Przez wakacje pracuje nad swoją sylwetką, by po wakacjach wrócić i pochwalić się wszystkim skutkami swojej metamorfozy.

Nash to gwiazda szkolnej drużyny, ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jeden głupi błąd sprawia, że żegna się ze swoją karierą, a jego życie wywraca się do góry nogami. Jego marzenia przepadają, a on sam nie ma zielonego pojęcia, co teraz ma ze sobą zrobić. W dodatku nie rozumie, dlaczego Tallulah jest na niego wściekła, skoro to on zawsze bronił ją przed innymi.

Czy obydwoje będą w stanie dać szansę innym? Czy pozbierają się po swoich problemach? A przede wszystkim, czy dadzą szansę sobie nawzajem?

***

The Field Party to zdecydowanie moja ulubiona seria. Przez to na nowo pokochałam Abbi Glines. Warto też wspomnieć, że okładki książek z tej serii są po prostu prześliczne. Takie wakacyjne, delikatnie. Całkowicie w moim guście :)

Tallulah to prosta, poukładana dziewczyna, inteligentna. Bardzo dobrze się uczy, nie imprezuje. Jest przy tuszy i przez to też jest niewidzialna dla otoczenia. A jeśli już ją widzą, to się z niej nabijają. Nawet nauczyciele przekręcali jej imię, kiedy zaczęła chodzić do szkoły. Ale wbrew pozorom nigdy nie była sama, bo Nash, jako jedyny, nie traktował jej z góry. Zawsze ją bronił przed innymi, nauczycieli poprawiał, jeśli chodzi o jej imię.
Jeden dzień sprawia, że Tallulah postanawia wziąć się za swoją sylwetkę. W ciągu lata chudnie, przechodzi niesamowitą metamorfozę, a kiedy wraca do szkoły, wszyscy są przekonani, że to nowa uczennica. A kiedy zdają sobie sprawę, że to ta sama Tallulah, wszyscy są zaskoczeni. Dziewczyna wtedy zdaje sobie również sprawę z tego, jak bardzo inni są powierzchowni.

Nash to szkolna gwiazda, utalentowana i ma przed sobą naprawdę świetlaną przyszłość. Marzenia ma na wyciągnięcie ręki, ale jedna głupota sprawia, że wszystko znika. Rozpada się i zostaje bez swojej przyszłości. Ciężko mu się z tym pogodzić, bo w jednej chwili jego życie wywraca się do góry nogami. W tych ciężkich chwilach większość od niego się odwraca, pozostają jedynie prawdziwi przyjaciele. Nie rozumie jedynie, dlaczego Tallulah jest na niego wściekła. Dopiero z czasem przypomina sobie, w jaki sposób ją skrzywdził. Wstydzi się tego, bo w tamtej chwili nawet nie myślał o tym, co robił. Nie słuchał. Postanawia to naprawić. Zwłaszcza wtedy, kiedy dochodzi do niego to, że zawsze lubił Tallulah, która sprawiała, że się uśmiechał.

Ale nie jest łatwo. Mają miejsca wydarzenia, które bardzo mieszają w życiu Tallulah i Nash'a. Pokazują też, jak kruche jest zaufanie i ciężko jest je odbudować. Czy miłość, jaką się darzą, im w tym pomoże?

Styl autorki jest prosty i łatwy w odbiorze. Czyta się naprawdę szybko, ja się wciągnęłam od początku. Ten tom, mimo że to czwarty, można czytać samodzielnie, bo tak naprawdę nie jest powiązany z poprzednimi. Wymienieni są jedynie bohaterowie z poprzednich tomów.

Nie chcę cię stracić to kolejna świetna historia spod pióra Abbi Glines. Pokazuje, jak łatwo skrzywdzić kogoś słowami i gestem. Jak krucha jest pewność siebie, ale za to jak mocna potrafi być zawziętość.

Tytuł: Nie chcę cię stracić
Seria: The Field Party
Autorka: Abbi Glines
Ilość stron: 368

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Pascal.39 komentarzy:

 1. Lubię czytać tego typu powieści, ale o tej serii jeszcze nie słyszałam, a brzmi naprawdę ciekawie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze nie poznałam prozy tej autorki. Wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki tej autorki, więc pewnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią zapoznam się z tą serią, chcę w końcu poznać twórczość autorki. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś ta seria niestety nie jest dla mnie...
  rebellek.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę kiedyś poznać twórczość autorki 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Estupendo post! Es un placer leerte! Feliz noche! ♡♡♡

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam jeszcze twórczości autorki, ale na pewno to się zmieni, bo o jej książkę czytam bardzo dużo w samych superlatywach. 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś kojarzę ale słabo... coś mi świta w głowie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Już kiedyś chciałam przeczytać coś tej autorki, ale nigdy nie było czasu :D Teraz jak mi o niej przypomniałaś może faktycznie spróbuję po coś sięgnąć :D

  Natalia
  https://zaciszeksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam dotąd tylko jedną pozycję od Abbi Glines i wiem, że jej książki są lekkie i niezbyt wymagające, więc chętnie sięgnę po jej twórczość, gdy będę miała na coś takiego ochotę :)

  sunreads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Seria, o której nie słyszałam, ale po Twojej recenzji jestem do niej przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 13. Chętnie poznam twórczość tej autorki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie czytałam jeszcze nic pióra Glines, ale trzeba będzie to kiedyś zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Abbi zdarzają się fajne książki i myślę że ta też taka będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Muszę w końcu bliżej przyjrzeć się twórczości autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Czytałam 3 książki autorki,ale raczej już nie dla mnie💞

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie kojarzę zupełnie ani autorki, ani książek :)
  Wydawnictwo Pascal kojarzy się mi się z książkami kucharskimi xD

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia