15 lis 2022

Wybory serca - Agnieszka Krawczyk

 


W Nieznajomce trwa zima, ale powoli przesila się w wiosnę. Czy przyniesie ona odrodzenie i uspokojenie? Wszyscy mieszkańcy stają przed kluczowymi wyborami. Zośka zastanawia się, w którą stronę kieruje się jej serce. Czy prawdziwa miłość wygra z przywiązaniem i zauroczeniem? Które uczucie jest trwałe i prawdziwe, jak osiągnąć szczęście i spokój ducha, ale jednocześnie nie skrzywdzić nikogo? Mieszkańcy górskiej miejscowości będą musieli odpowiedzieć na wiele pytań i pokonać mnóstwo przeciwności zanim minie zima, a świat zazieleni się wiosennie. Mariusz przeżyje trudne chwile w swoim przytulisku, jego siostra stanie wobec konieczności podjęcia ważnych życiowych decyzji, Teo skonfrontuje się nie tylko ze swoją chorobą, ale i z przeszłością, która właśnie go dogoniła. Poruszająca i pełna magii opowieść o naszych wyborach. Kiedy prowadzi nas serce, nie zabłądzimy na manowce, choć nie wszystkie rozstrzygnięcia są łatwe, niektóre kosztują wiele łez i nieprzespanych nocy. Trzeba jednak wierzyć, że na końcu tej drogi świeci słońce i rodzi się nowy, pogodny dzień.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

„Wybory serca” to nieprzypadkowy tytuł tej książki, bowiem bohaterowie stają właśnie przed wyborami. I te wybory musi dokonać serce. Uczucia grają tutaj pierwsze skrzypce i muszę przyznać, że pod względem emocji, całość wypada tutaj po prostu świetnie. Jestem wielką zwolenniczką tego, by to właśnie uczucia były na pierwszym miejscu. To one nadają niepowtarzalny klimat historii bohaterów. Dzięki nim czytelnik może też się wczuć w całą tą historię.

Ostatnio jestem wybredna, jeśli chodzi o literaturę obyczajową i pod tym względem trudno mnie zadowolić. Jednak tutaj Autorce to się udało i to pod wieloma względami. Jej styl i język bardzo wpasowały się w mój gust czytelniczy. Górska miejscowość wprawiła mnie w cudowny nastrój, zadziałała na moją wyobraźnię, więc z przyjemnością oddawałam się lekturze. Warto jednak podkreślić, iż nie jest to cukierkowa opowieść. Porusza również wiele trudnych tematów. Jakich? Koniecznie sięgnijcie po lekturę 😉


Tytuł: Wybory serca
Autorka: Agnieszka Krawczyk
Ilość stron: 472
Wydawnictwo FILIAZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia