19 lis 2022

I kissed Shara Wheeler - Casey McQuiston

 


Chloe została pocałowana przez swoją rywalkę, Sharę Wheeler. Problem polega na tym, że po tej sytuacji zniknęła i na jaw wychodzi, iż to samo zrobiła jeszcze z dwójką innych osób. Pocałowała swojego chłopaka Smitha oraz Rory’ego – sąsiada i lokalnego bad boya. Na dodatek Shara zostawiła im liściki, podpowiedzi, za którymi cała trójka podąża, by zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi.

Hmm…Mam trochę mieszane uczucia, co do lektury. Myślałam, że tę książkę pochłonę, a tymczasem nie poszło to tak gładko jak się spodziewałam. I w sumie nie do końca wiem, czym było to spowodowane. Może tym, że postać Chloe trochę mnie irytowała swoim zachowaniem. Do pozostałej dwójki raczej nic nie mam i ani Smith, ani Rory nie wywoływali u mnie jakiś negatywnych emocji.

Na pewno na plus zasługuje to, że bohaterowie są po prostu ludzcy – mają wady i Autorka faktycznie je pokazała. Nie zrobiła z nich idealnych. Popełniają błędy, gubią się i po prostu uczą tego świata – a tacy przecież są właśnie nastolatkowie.

Jeśli chodzi o styl Autorki to jak dla mnie prezentował się ok. Czytało mi się dobrze, ale w całości po prostu czegoś mi zabrakło. Ciężko mi określić, co to takiego mogło być, ale pewnie też to właśnie to wpłynęło na mój odbiór.

Tak czy siak polecam samemu się przekonać 😊


Tytuł: I kissed Shara Wheeler
Autorka: Casey McQuiston
Ilość stron: 448
Wydawnictwo Prószyński i S-kaWspółpraca reklamowa z Wydawnictwem Prószyński i S-ka, któremu dziękuję za możliwość lektury.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia