9 lis 2022

It starts with us - Colleen Hoover

 


It starts with us rozpoczyna się w momencie, w którym znaleźliśmy się dzięki epilogowi It ends with us. Lily i Ryle dzielą się opieką nad córką. Przypadkowe spotkanie Lily i Atlasa sprawia, że ta dwójka znów postanawia się spotkać. Kobieta chętnie przystaje na propozycję randki, ale dość szybko się orientuje, że jej były mąż wciąż odgrywa ważną rolę w jej życiu. Czy Lily słusznie przejmuje się uczuciami byłego męża? Czy znajdzie w końcu szczęście?

Dawkowałam sobie tę lekturę przez kilka dni, bowiem ciężko było mi się rozstać z bohaterami już na dobre. Ostatnio robiłam reread poprzedniej części i jak już Wam pisałam, zakochałam się w niej na nowo. Uwielbiam bohaterów, choć są nieidealni. Trochę obawiałam się sięgać po kontynuację, ale zupełnie niepotrzebnie. Zarówno Lily jak i Atlas, a nawet Ryle, muszą zmagać się z nową, trudną rzeczywistością. Atlas również ma hm… pewien „problem”, choć prędzej napisałabym, że to przeszłość zapukała do jego drzwi, a nawet o niej nie wiedział, o! Wiem, piszę tajemniczo, ale nie chcę zbytnio zdradzać fabuły.

Obawiałam się, czy ta książka nie będzie zbytnio na siłę, a tym czasem to idealne zwieńczenie tej historii. Lily i Atlas bardzo na to zasługiwali. Autorka pokazała, że życie nie jest idealne, a kiedy mamy do czynienia z przemocowcem, to musimy być na baczności. Lily jednak miała w sobie na tyle odwagi i siły, iż postanowiła z tym zawalczyć. Nie chciała żyć nowym życiem, w tle którego wciąż widać było strach. Przecież nie po to wzięła rozwód.

Cieszę się, że Autorka posłuchała fanów i dała zakończenie Lily i Atlasowi, na które w pełni zasłużyli. Te dwie pozycje zdecydowanie zapisują się w moich ulubionych książkach od CoHo.

Gorąco polecam!


Tytuł: It starts with us
Autorka: Colleen Hoover
Ilość stron: 336
Wydawnictwo Otwarte


Czy są tutaj fani twórczości Autorki?1 komentarz:

  1. Myślę, że skuszą się na nią fani serii. Ja jej jeszcze nie poznałam.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia