27 lis 2022

Igrając z ogniem - L.J.Shen

 


Grace walczy z trudną, nową rzeczywistością. Pożar dosłownie odcisnął na niej piętno, więc ukrywa się pod szarą bejsbolówką i stara się nie rzucać w oczy. West z kolei jest najpopularniejszym kolesiem na uczelni, w dodatku jest mistrzem w nielegalnych walkach. W rzeczywistości walczy z własnymi demonami. Co się stanie, kiedy on pewnego dnia postanowi wprosić się do jej życia? Pokazując, że jest kimś więcej niż zwykłą, poturbowaną dziewczyną?

Jeny, co to była za historia! Wiecie, dawno nie czułam się jak nastolatka, która nie mogła się doczekać kolejnego odcinka ulubionego serialu! Tak miałam w tym przypadku – przebierałam nogami przed każdym kolejnym rozdziałem. Grace i West kupili mnie całkowicie. W tle mamy studia, nielegalne walki, teatr, młodych ludzi i ich problemy oraz to jak próbują sobie z tym wszystkim radzić. Grace i West naprawdę noszą ciężki i trudny bagaż. Na początku chciałam napisać, że West jest bardziej odważniejszy, ale to byłoby w połowie kłamstwem. Jest odważniejszy, jeśli chodzi o Grace. Bo jeśli chodzi o jego własne problemy to cóż, kolorowo pod tym względem już nie jest.

Uwielbiam relację tej dwójki – ich rozmowy, drobne gesty na początku i to jak naturalnie stają się dla siebie kimś ważnym. Mogą znaleźć w sobie oparcie i na siebie liczyć, choć West na początku tego nie chciał i próbował się przed tym bronić.

Jedynie co mi tutaj nie pasuje to ta okładka! Owszem, mamy też i motocykl w całej tej historii, ale to jest tak bardzo daleko na drugim i dalszym planie, że widziałabym tutaj inną okładkę. Chociaż oryginalna też do tego nawiązuje, ale chyba bardziej mi pasuje.

Jeśli chodzi o styl Autorki to jest bardzo w moim guście i czytało mi się super. Rozdziały były i krótsze, i dłuższe, ale to mi nie przeszkadzało, bo lektura była czystą przyjemnością.

Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić!


Tytuł: Igrając z ogniem
Autorka: L.J.Shen
Ilość stron: 432
Wydawnictwo Luna


Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Luna, któremu dziękuję za możliwość lektury.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia