25 lis 2022

Nasz pierwszy rok - Marcel Moss


Sebastian próbuje się pozbierać po stracie bliskiej osoby, a pomóc ma mu w tym pobyt na spokojniej wsi. Spotyka tam Kevina, z którym przyjaźnił się za czasów dzieciństwa. Kevin studiował we Wrocławiu, ale pewnego dnia wrócił do rodzinnej miejscowości, nie wyjaśniając, co popchnęło go do tej decyzji. Ta dwójka szybko wraca do wspólnego języka i przekonuje się, że bliskość drugiej osoby może pomóc w walce z demonami przeszłości.

Poprzednia część nie wywarła na mnie jakiegoś super wrażenia, aczkolwiek byłam zadowolona z lektury. Tutaj jednak nie mogę napisać tego samego. W moim odczuciu tej części mogłoby nie być. Wciąż nie przekonałam się do Sebastiana, a jego wypowiedzi i zachowanie bywały w moim odczuciu bardzo sztywne, nienaturalne i takie trochę przerysowane. Samo to, jak próbował sobie radzić z utratą bliskiej osoby, do mnie nie przemówił. Śmiem nawet wątpić, że lekarz czy terapeuta faktycznie takie coś by zaproponował, no ale to mogą być tylko moje domysły.

Dużo ciekawsza była dla mnie część, gdzie poznajemy historię Kevina. Czytało mi się ją też dużo lepiej, ale z drugiej strony sądziłam, że będzie bardziej łapała za serce. 

Tak jak wspomniałam na początku, dla mnie tej części mogłoby nie być. Dużo lepiej wypada Mój ostatni miesiąc. Całość wypada dla mnie nienaturalnie, sztywno, odnoszę wrażenie, jakby była przerysowana. Wolę Autora, kiedy jednak pisze thrillery 😉 I cóż, Drogi Autorze, dałeś mi unfollow na IG już wtedy, kiedy u znajomej skomentowałam, że obawiam się sięgnąć po ten tytuł, więc teraz nie wiem, co pozostaje. Co najwyżej zablokowanie mnie, bowiem Nasz pierwszy rok nie skradł mojego serca 😉


Tytuł: Nasz pierwszy rok
Autor: Marcel Moss
Ilość stron: 352
Wydawnictwo FILIA


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia