4 lis 2022

Sekret sióstr - Lucinda Berry

 


Te historię przeczytałam dawno temu, ale tak bardzo zwlekałam z napisaniem recenzji, że aż w końcu o niej zapomniałam. Dopiero dziś przeglądając posty uświadomiłam sobie, że tego nie zrobiłam.

Krystal i Nichole to przybrane siostry, które zawsze mogły na siebie liczyć. Nichole wylądowała w szpitalu psychiatrycznym po tym, jak próbowała zabić własnego meża. Mało tego, uważa, że jej mąż, tak naprawdę nim nie jest. Krystal rusza jej na pomoc i zadaje pytania. Wszystko prowadzi do ich mrocznej przeszłości, która prawdopodobnie będzie musiała ujrzeć światło dzienne…

Nie powiem, to była bardzo dobra lektura. Praktycznie przez całą książkę próbujemy zrozumieć, co takiego się wydarzyło. Mało tego, punkt kulminacyjny jest na końcu i czytelnik ma wrażenie, że powinno być coś dalej. Jednocześnie takie zakończenie jest naprawdę dobre.

Autorka zaskakuje na każdym kroku. Trauma z dzieciństwa, problemy życia codziennego, niewierność… Jedno w życiu sióstr się nie zmieniło – mogły naprawdę na siebie liczyć. Bardzo podobało mi się to, jak Autorka ukazała relację kobiet. Możemy ją śledzić od dzieciństwa.

Ataki Krystal bardzo realnie zostały przedstawione czytelnikowi. Tak samo emocje, które targały bohaterami. W trakcie lektury czułam jak ciarki mi przechodzą po plecach.

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i jak najbardziej zaliczam je do tych udanych. Myślę, że jeśli nadarzy się okazja, to z przyjemnością sięgnę po inne tytuły 😊


Tytuł: Sekret sióstr
Autorka: Lucinda Berry
Ilość stron: 344
Wydawnictwo FILIAZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.


1 komentarz:

  1. Kolejna autorka, którą warto poznać. Szkoda, że mam tylko jedno życie.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia