24 paź 2022

Zycie jak czekolada - Agnieszka Zakrzewska

 


W tej opowieści życie ma smak czekolady… Nad Malinową Bombonierką zawisły czarne chmury. Pasierb ciotki Emilii nie cofnie się przed niczym, żeby odebrać Ninie należne jej dziedzictwo. Zdesperowana dziewczyna, szukając ratunku, czyta stare zapiski swojej ciotki i poznaje fascynującą historię jej życia. Młoda Emilia Dobrzycka, zmuszona przez apodyktyczną matkę do wstąpienia do zakonu, musi zrezygnować z beztroskich marzeń o studiach. Kiedy przełożona wysyła ją na postulat do Szwajcarii, trafia do małej manufaktury pralinek. Siostry uczą ją tajników produkcji najlepszej na świecie czekolady i dzięki temu Emilia zyskuje nowy cel w życiu. Jak zakończy się batalia Niny o chocolatierkę i jaki wpływ będą na nią miały sekrety z przeszłości ciotki? Czy bracia Jeurissenowie o romantycznie brzmiących imionach – Romeo i Valentijn – okażą jej wsparcie czy wręcz przeciwnie? Dowiecie się tego z urokliwej opowieści, która udowadnia, że życie jest jak czekolada – czasem słodkie, niekiedy gorzkie, a momentami twarde jak orzechy wypełniające jej aksamitne wnętrze…


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Ta historia była taka…Prawdziwa. Ile razy się słyszało, że ktoś musi zrezygnować z marzeń i podporządkować się woli rodzicom? Taki los spotkał Emilię, którą swoją drogą bardzo polubiłam. Z resztą Ninę, która musi walczyć o swoje, też jest ciekawą postacią.

Losy bohaterów są jak czekolada – gorzkie i słodkie. Tak jest właśnie z tą historią. Z wielkim zaciekawieniem śledziłam ich przygody i każdemu kibicowałam. W tle towarzyszy nam manufaktura czekoladek. Fabuła biegnie swoim torem i muszę przyznać, że nie było chwili, bym się nudziła, czy coś mi się przeciągało.

Było to też moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i zaliczam je jak najbardziej do tych udanych. Z przyjemnością sięgnę po inne książki. Jeśli chodzi o styl i język to bardzo wpasowały się w mój gust. Tak naprawdę nie mam do czego się przyczepić. 

Bardzo dobrze spędziłam czas przy tej książce, więc nie pozostaje mi nic innego jak ją Wam polecić!


Tytuł: Życie jak czekolada
Autorka: Agnieszka Zakrzewska
Ilość stron: 400
Wydawnictwo FILIA


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.1 komentarz:

  1. Bardzo lubię takie klimaty, więc na pewno jestem zainteresowana lekturą tej książki.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia