20 paź 2022

Lonely Heart - Mona Kasten

 


Rosie prowadzi własną audycję radiową, która ma wielu słuchaczy. Spełnia się jej marzenie, bowiem jej gośćmi mają być chłopcy z zespołu Scarlet Luck. Dziewczyna jest ich fanką od początku, a ich muzyka wiele dla niej znaczy. Niestety, spotkanie kończy się katastrofą. Zostaje przerwane, a w sieci wylewa się hejt na Rosie. Dochodzi do tego, że zostaje zaatakowana przez fanki na ulicy. Dlatego też zespół zaprasza ją  na koncert, by pokazać wszystkim, że takie zachowanie nie powinno mieć miejsca. Wtedy też Rosie znów staje przed Adamem – widzi w jego oczach ból. Jednocześnie zastanawia się, co takiego się stało, że ten nie pozwoli się nikomu dotknąć…

To była świetna historia, która poruszyła wiele ważnych problemów, chociażby właśnie jak hejt. Ataki paniki, ucieczka w alkohol, problem z akceptacją siebie…To tylko część tego wszystkiego. Autorka znakomicie poradziła sobie z przedstawieniem tych zagadnień. Bardzo dobrze oddała emocje, które towarzyszyły bohaterom.

Mało tego – akcja i wszystkie te wydarzenia płyną swoim tempem. Uczucia pojawiają się naturalnie. Muszę koniecznie też dodać, że praktycznie nie ma tutaj zbliżeń cielesnych, co jest rzadko spotykane, ale w tej historii jest to tak bardzo na miejscu. To po prostu piękne móc skupić się na uczuciach i na tym, co się dzieje między bohaterami. Naprawdę byłam zaciekawiona i żywo im kibicowałam, by sobie poradzili ze swoimi problemami.

Zakończenie z kolei trochę łamie serce – nie spodziewałam się go, na pewno też nie w takiej formie. Czytelnik ma ochotę od razu sięgnąć po kolejną część, a tym czasem musimy na nią poczekać.

Książka w dodatku jest przepięknie wydana i myślę, że książkowe sroki będą tutaj jak najbardziej zadowolone.

Całość wypada świetnie. Nie pozostaje mi nic innego jak dać pięć serduszek.

Polecam!

Tytuł: Lonely Heart
Autorka: Mona Kasten
Ilość stron: 384


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.2 komentarze:

  1. Takie zakończenie, które łamią serce pozostają z nami bardzo długo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dla mnie to książka roku. Nie przeczytałam w tym roku nic lepszego, mimo, że wiele książek mi się podobało :D

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia