10 paź 2022

After. Powieść graficzna Tom 1 - Anna Todd

 


Niektóre historie można czytać bez końca. Światowy bestseller opowiedziany na nowo w formie powieści graficznej. 

Jeśli Tessa miałaby wybrać jedno słowo, które najlepiej ją opisze, pewnie postawiłaby na „porządek”. Choć dopiero zaczyna studia, ma już wyraźnie zarysowany plan na życie: staż w wydawnictwie, powrót do rodzinnego miasta i oczywiście ślub – z równie poukładanym Noahem.  

Jeśli Tessa miałaby jednym słowem określić nowo poznanego Hardina, mógłby to być „bunt”. Przypadkowo spotkany na kampusie chłopak to jej całkowite przeciwieństwo – porywczy, arogancki, kpiący z reguł i porządku. Ale także spontaniczny, tajemniczy i… pociągający! W życie Tessy wprowadza absolutny chaos. Wrażliwa dziewczyna dostrzega w nim coś więcej niż pełną buty postawę bad boya. Czy jednak warto zaryzykować wszystko dla Hardina? Czy jego mroczna strona nie zniszczy tego, co dobre w nim samym, ale i w Tessie? 

Szalona miłość „dobrej dziewczyny” i „złego chłopaka” może doprowadzić do katastrofy, ale może właśnie katastrofa jest tym, czego Tessa i Hardin potrzebują najbardziej? 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Seria After jest bardzo znana. Ja do tej pory przeczytałam tylko pierwszy tom i muszę przyznać, że historia Tessy i Hardiana jest bardzo irytująca. Głównie dlatego, że fabuła kręci się wokół jednego wątku – Tess i Hardian ganiają za sobą jak mysz i kot. 

Theresa zaczyna studia – jest wzorową córką, ma chłopaka i w ogóle to taka grzeczna prymuska. Na jej drodze staje Hardian – gburowaty, pewny siebie chłopak, któremu zależy tylko na seksie. Ta dwójka budzi w sobie uczucia, których wcześniej nie znali. Theresa schodzi na złą drogę, a Hardian staje się przy niej lepszy. I nic złego by w tym nie było, gdyby to się nie powtarzało non stop. Do połowy książki było to znośne, ale potem już irytujące.

Pomimo tego zdecydowałam się sięgnąć po komiks, bo byłam bardzo ciekawa jak wypadł. I cóż, muszę przyznać, że wykonanie jest świetne. Grafika robi wrażenie, historię czyta się szybko i jednak fajnie było sobie to wszystko przypomnieć – nawet jeśli ta dwójka jest irytująca.

Komiks został również wzbogacony o kulisy powstawania postaci, planowaniu scen. Swoje trzy grosze dodał również ilustrator.

Moja ocena to tym razem ocena After jako powieści graficznej. Historię ocenię kiedy indziej, ale jako komiks oceniam na pięć serduszek! Jestem oczarowana wydaniem.


Tytuł: After. Powieść graficzna Tom 1
Autorka: Anna Todd
Ilość stron: 192
Niegrzeczne Książki


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.2 komentarze:

  1. Myślę, że takie komiksy to świetne uzupełnienie dla fanów danej historii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla fanów historii może być naprawdę świetne, ale ja nie planuję sięgać

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia