7 maj 2022

Małżeństwo za milion dolarów - Katy Evans

 


Nie mogli bardziej się od siebie różnić. Zapomnieli jednak, że przeciwieństwa często się przyciągają.

Kiedy Nell wybierała się na studia, nie spodziewała się, że po zdobyciu wymarzonego doktoratu zostanie z ogromnym długiem w banku, lękiem przed życiem i brakiem pracy. Stawiając wszystko na jedną kartę, decyduje się wziąć udział w castingu do tajemniczego reality show, w którym można wygrać milion dolarów! Jednak nieoczekiwanie partnerem ułożonej, inteligentnej i oczytanej Nell zostaje pewien nieokrzesany przystojniak.

Luke postanowił pójść na casting tylko dlatego, że w spadku otrzymał niewielki bar razem z hipoteką. Jednak kiedy po raz pierwszy widzi Nell, dostrzega w tym programie coraz więcej plusów. Oboje są zdeterminowani, by wygrać. Jak daleko będą gotowi się posunąć? Czekają ich niecodzienne zadania i przygody, tylko czy ich serca to wytrzymają? Czy powiedzą sobie „Tak” na oczach milionów telewidzów?

***

Nell ucieka w studia przed prawdziwym życiem, popadając w ten sposób w długi. Nie ma wyjścia i postanawia wziąć udział w castingu do tajemniczego reality show, w którym można wygrać milion dolarów. Partnerem w zbrodni zostaje przystojniak, który jest totalnym przeciwieństwem Nell, ale tak samo jak ona, potrzebuje pieniędzy. Są zdeterminowani by wygrać. Czeka ich wiele przygód i zadań, w trakcie których rozwinąć się może uczucie…

Z książkami Autorki mam różnie – jedne mi się podobają, inne już nie. Poprzednia z tego uniwersum nawet mi się podobała, choć efektu wow nie było. A tym razem jak wypadło? Nawet dobrze. 

Nell jest przedstawiona jako typowa pani doktor, ambitna, pracowita, taka prymusa. Goni jeden tytuł naukowy za drugim. Nie bawią ją imprezy, czy jakieś inne pierdoły. Stawia na muzykę klasyczną i lekturę, z której faktycznie może coś wynieść.

Luke z kolei to bardzo prosty facet, przystojny, rodzinny, z trudną przeszłością. Jego można właśnie tak pokrótce opisać. Bohaterowie są przeciwieństwami, ale o to właśnie chodzi w tej historii. Wspólnie biorą udział w różnych wyzwaniach i zadaniach i muszę się przyznać, że szczerze im kibicowałam. Z wielkim zaangażowaniem śledziłam te ich poczynania. Ani przez chwilę lektura się nie dłuży. Nie zawsze też jest kolorowo.

Czytało mi się dobrze. Przeważają krótkie rozdziały, pisane z perspektywy i Nell i Luke’a. Język i styl wypadły dobrze.

Może jakiegoś wow nie było, ale całość zasługuje na mocną czwórkę 😊


Tytuł: Małżeństwo za milion dolarów
Autorka: Katy Evans
Ilość stron: 344
Niegrzeczne KsiążkiZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia