22 maj 2022

Którędy do raju - Anna H. Niemczynow

 


Elżbieta marzy o podróżach. Choć odnosi sukcesy jako felietonistka, ma dość codzienności kręcącej się wokół domu i dzieci. Wyczekana wyprawa, na którą zaprosił ją mąż, zaczyna się w urokliwym słoweńskim mieście Bled. Nic nie zapowiada tragedii. Elżbieta jeszcze nie wie, że lada moment zacznie się dla niej walka z czasem, barierą językową i procedurami... A na jaw wyjdą kolejne tajemnice, o których dotąd nie miała pojęcia.

W tej historii intymne emocje wrażliwej bohaterki zostają wystawione przez los do walki z brutalną rzeczywistością. Anna H. Niemczynow, w nieco kryminalnej odsłonie, po raz kolejny udowadnia, że siła i determinacja jest kobietą. Którędy do raju to opowieść o nadzwyczajnej osobie wrzuconej w wir wydarzeń, o których wielu pomyśli: „Przecież to niemożliwe”.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Elżbieta w końcu udaje się w wymarzoną podróż ze swoim mężem oraz dziećmi. Wyjazd ten jednak szybko zamienia się w koszmar. Tajemnice, bariera językowa, wszystko jest przeciwko niej. Czy poradzi sobie z prawdą?

Oj żeby opowiedzieć coś więcej o fabule, musiałabym tak naprawdę dużo zdradzić, a nie chciałabym tego zrobić. Mogę jednak zapewnić, że tajemnice, jakie skrywa Prosper, mąż Eli, są takie ludzkie i prawdziwe, kierowane emocjami i decyzjami, by było lepiej. Czy na pewno te decyzje były dobre? 

Nie powiem, historia podobała mi się do pewnego momentu, kiedy hm…Główna akcja sięga końca. Potem, kiedy pojawiają się jakieś odpowiedzi, kobieta zmienia swoje nastawienie i próbuje się w tym odnaleźć. Dla mnie jednak jest to bardzo naciągane, bardzo przegadane i trochę na siłę. Czytając ten kawałek naprawdę się męczyłam, kartkowałam strony i no cóż…Nie pałałam sympatią. 

Autorka jednak porusza wiele dobrych i ważnych motywów, których specjalnie nie wymienię, bo bym wiele zdradziła :D O bohaterach mogę jednak powiedzieć, że są realni i prawdziwi. Podejmują ludzkie decyzje, często nienajlepsze i potem mierzą się z konsekwencjami. Błądzą i starają się wrócić na właściwą ścieżkę. 

Czytało mi się dobrze. Rozdziały są różnej długości, zdarzały się też długie, a takich fanką akurat nie jestem. Ale całokształt wypada dobrze i zasługuje na czwórkę 😊


Tytuł: Którędy do raju
Autorka: Anna H. Niemczynow
Ilość stron: 520
Wydawnictwo LunaZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Luna.2 komentarze:

  1. Znam pióro autorki i z chęcią dopisuje ten tytuł do listy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na mnie ta książka zrobiła wielkie wrażenie. Bardzo szybko ją przeczytałam.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia