12 maj 2022

Strażak. Igrając z ogniem - Dominika Smoleń

 


Ryzyko to dla niego codzienność. Czy odważy się wkroczyć w ogień namiętności?

Strażaka podziwia każdy w mieście. Ale czy ktoś, kto codziennie ryzykuje życie dla ratowania innych, powinien zakładać własną rodzinę? Krystian uznał, że byłoby to nieodpowiedzialne. Wybrał samotność i przelotne znajomości jako sposób na odprężenie po ciężkiej pracy. W pełni angażuje się tylko w obowiązki służbowe. Wszystko jednak ma swój koniec, ostatecznie i w jego sercu pojawi się iskra, która rozpali żar nie do ugaszenia. 

Kinga to tajemnicza sąsiadka, która dopiero co wprowadziła się do domu obok. Krystian zauważa, że jest równie urocza, co wycofana i zamknięta na nowe znajomości. Ma w sobie coś, co nie pozwala o sobie zapomnieć. Nic więc dziwnego, że kiedy w garażu Kingi wybucha pożar, strażak łamie wszelkie zasady i skacze w płomienie, by ją ratować. Tak nawiązuje się między nimi więź, która wkrótce sprawi, że będą musieli stanąć twarzą w twarz z niepohamowanym żywiołem. Czy uratują siebie nawzajem?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Po lekturę sięgnęłam z ogromnym entuzjazmem, który dość szybko opadł – głównie przez wypowiedzi bohaterów, które były bardzo długie, a przez to nienaturalne. I w sumie głównie z tego powodu czytało mi się bardzo ciężko.

Krystian jest strażakiem, który nie wyobraża sobie być w związku – głównie ze względu na swój zawód.

Kinga właśnie co się przeprowadziła i w dodatku okazuje się, że jest nową sąsiadką Krystiana. Między tą dwójką pojawia się iskra.

Tylko, że ja tej iskry nie poczułam i niestety, ale przez te wypowiedzi bohaterów bardzo męczyłam się z lekturą i niezbyt dobrze ją odebrałam. W większości przekartkowałam. I to w sumie tyle, co mogę napisać.

Może następna wypadnie lepiej 😉


Tytuł: Strażak. Igrając z ogniem.
Autorka: Dominika Smoleń
Ilość stron: 296
Niegrzeczne KsiążkiZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia