31 maj 2022

Idealna niania - Georgina Cross

 


Młoda kobieta przyjmuje ofertę pracy jako niania u bardzo zamożnej rodziny. Myśli, że znalazła przepustkę do lepszego życia. Nie może bardziej się mylić…

Gdy Sarah Larsen znajduje ogłoszenie na tablicy korkowej w lobby budynku, w którym mieszka, jedno spojrzenie na adres mówi jej, że to szansa, by zmienić swoje życie.

Praca zdaje się być jak marzenie: luksusowy apartament w Upper West Side w Nowym Jorku; pensja, która dodaje kilka zer do jej obecnych wpływów; cudowna matka, która jest bardziej jak przyjaciółka niż potencjalna szefowa.

Jest przepełniona radością, gdy oferują jej stanowisko i bez zastanowienia podpisuje klauzulę poufności. Niestety z czasem sprawy się komplikują.

W rodzinie Birdów jest coś bardzo dziwnego. Dlaczego piękna pani Bird nigdy nie wychodzi z apartamentu sama? I co się stało z poprzednią nianią?

Wkrótce okazuje się, że dziwne zachowania Birdów to coś więcej niż ekscentryczność zamożnych ludzi. Jednak wtedy jest już za późno i Sarah nie ma jak szukać pomocy.

W końcu kluczowa jest dyskrecja.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Idealna niania budzi zainteresowanie już samym opisem. Dlatego też z wielkim entuzjazmem sięgnęłam po ten tytuł, kiedy tylko trafił w moje ręce. Jak wypadła książka?

Sarah tonie w długach i szuka dodatkowej pracy. Postanawia zatrudnić się jako niania u zamożnej rodziny, której bardzo ważnym wymogiem jest dyskrecja. Kilka dodatkowych zer w pensji bardzo jej pomoże. Ale co się stało z poprzednimi opiekunkami? Z czasem wszystko staje się bardzo dziwne i podejrzane… 

Jak tak się zastanawiam to trochę ciężko jest mi opisać Sarah. Wiemy, że wychowała ją ciotka, która niedawno zmarła, a sama dziewczyna tonie w długach. Z narzeczonym planuje ślub i wspólnie pracuje. Świetnie się dogadują. Ale odnoszę trochę wrażenie, że za mało ich znam.

Jeśli chodzi o rodzinę Bird, to czytelnik od początku czuje, że coś jest z nimi nie tak. Z biegiem fabuły łapiemy się tylko za głowę, kiedy dowiadujemy się, czego się dopuścili.

Nie powiem. Początek i koniec książki, a dokładniej ostatnie 1/4 książki były naprawdę ciekawe i super. Sama końcówka to jak dla mnie prawdziwy sztos, pomimo tego iż w pewnym momencie zaczęłam się wszystkiego domyślać. Środek jednak trochę mi tutaj odstawał i cóż, bardzo ciągnął. Na szczęście można to przełknąć i musicie mi uwierzyć, że naprawdę warto. Przyczepię się chyba jeszcze do zakończenia – trochę urwane i za szybko skończone, ale myślę, że to też był celowy zabieg.

Podsumowując – mocna czwórka się należy i to jak!


Tytuł: Idealna niania
Autorka: Georgina Cross
Ilość stron: 376
Wydawnictwo FiliaZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia.3 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia