26 maj 2022

Za przyjaźń! - Anna Sakowicz

 


Skrywana przez lata tajemnica zostawia ślad na całym życiu.

Cztery dawne przyjaciółki spotykają się w małym miasteczku, w którym mieszkały jako dzieci. Wpadają na siebie, umawiają się na ognisko, piją, wspominają przeszłość. Chwalą się, jak świetnie układa im się w życiu. To jednak nie do końca jest prawdą. Każda z nich przyjechała do rodzinnych Sęplic w konkretnym celu. Im dłużej trwa spotkanie, tym więcej prawdy ujawniają. Jest coś jeszcze. Tajemnica sprzed lat, która kładzie się cieniem na życiu wielu osób.

Bohaterowie wiedzą, że nie można zbudować swojego szczęścia na nieszczęściu innych, najpierw trzeba rozliczyć przeszłość, bo inaczej cały czas będzie ona rzucała cień na bieżące życie. Fabuła przypomina kulę śnieżną – najpierw jest śmiesznie, lekko, ale z każdą stroną przyklejają się coraz poważniejsze sprawy, a wspomnienia z dzieciństwa zaczynają wyciskać łzy.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Wcześniej czytałam Siłę miłości Autorki i bardzo mi się ona podobała – poruszyła trudny temat, ale bardzo dobrze go przedstawiła. Dlatego też zachęcona pozytywnym doświadczeniem, sięgnęłam po najnowszy tytuł i wiecie co? Znów mi się podobało! 

Już od pierwszych stron Autorka wciągnęła mnie w historię swoich bohaterów. Ciężko było oderwać się od lektury i zostawić ją na chwilę, a niestety nie miałam okazji, by przeczytać ją na raz. Gdyby była szansa, to pewnie lekturę miałabym szybko za sobą.

Autorka stworzyła fajnych bohaterów – każdy z nich ma swoją przeszłość i swoje sekrety, które uwarunkowały to, kim są. Są ludzcy, prawdziwi, nieodarci z emocji. Nie zostali przerysowani. Mamy tutaj poważne tematy jak alkoholizm czy przemoc domowa. Poruszane są różne życiowe kwestie. Jednym słowem – prawdziwe życie i to niekoniecznie to idealne.

Nie chcę za bardzo rozpisywać się na temat fabuły, bowiem uważam, że powinniście po prostu sięgnąć po tę książkę i poznać historię kobiet, których życie wystawiło na wiele prób. 

Od strony technicznej również jestem zadowolona – język i styl Autorki ponownie bardzo przypadły mi do gustu. 

Cóż, polecam!


Tytuł: Za przyjaźń!
Autorka: Anna Sakowicz
Ilość stron: 320
Wydawnictwo Luna


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Luna.3 komentarze:

  1. Bardzo mocno cenię sobie książki Ani. Ta już czeka na mojej półce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lektury książek tej autorki to dla mnie przyjemność i obowiązek.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie byłam przekonana do tej książki, ale może jednak dam jej szansę

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia