30 maj 2022

Kto jak nie ja! - Agata Przybyłek

 


Przyjaciółki z pokoju nauczycielskiego ponownie zapraszają do udziału w lekcji życia. Przekonaj się, która z nich zakończy semestr szczęśliwie, a która wpakuje się w jeszcze większe kłopoty.

Joanna dzieli swój czas między pracę, miłość – Marka, nastoletnią córkę Kornelię i szaloną ciotkę, której pomysły przyprawiają o ból głowy.

Ela rozwija wymarzoną firmę. Czy jedno nietypowe zlecenie odmieni jej życie? Czy pojawi się szansa na… miłość?

Magdę i jej byłego męża coraz bardziej martwi stan córki. Kolejne konsultacje przybliżają ich w końcu do odpowiedzi na pytanie, co dolega Lilce. Czy ta trudna sytuacja przyniesie coś dobrego?

Druga część serii o nauczycielkach to zabawna i przewrotna opowieść o losach trzech kobiet, które łączy siła przyjaźni. Agata Przybyłek kolejny raz pokazuje, że w życiu nie ma sprawdzonego wzoru na szczęście. 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Pierwszą część w całości przesłuchałam, natomiast drugą zaczęłam słuchać, ale skończyłam czytać jako ebook. Niestety, mało ostatnio słuchałam audiobooków, więc póki co zrezygnowałam z abonamentu Empik Go.

W drugiej części myślę, że sprawa donosu na Aśkę zeszła trochę na drugi plan. Kobieta więcej musi użerać się z ciotką i jej obsesją na temat końca świata. Powiem szczerze, że ta kobieta jest mega irytująca i dziwię się Asi, że tyle czasu wytrzymała. Nie dziwota, że kobieta jest sama, jeśli chodzi o rodzinę.

Magda coraz częściej ma nadzieję, że wróci z Szymonem do tego, co było. Zwłaszcza, że z powodu tajemniczej choroby córki, ta dwójka zbliża się do siebie. Nie chcę wyjść na nieczułą, ale Magda strasznie mnie tym irytowała. Zwłaszcza poprawianiem się, że to już nie mąż a były mąż. 

No i mamy Elę, która irytowała mnie jeszcze bardziej :D Jej nowy związek został oparty na kłamstwie i serio, wkurzało mnie to strasznie, że go ciągnęła, myśląc, że prawa nie wyjdzie na jaw. No dobra, można być spragnionym uczuć, ale kurcze…Ile można kłamać? Tym bardziej, że naprawdę coś poczuła?

Nie nudziłam się i choć może bohaterki mnie irytowały, to bawiłam się naprawdę dobrze. Lekturę dosłownie się pochłania. Styl Autorki jest prosty i lekki, a to już początek do fajnie spędzonego czasu. Rozdziały są krótkie, na przemian dotyczą każdej z bohaterek. Jakby nie patrzeć, to te kobiety są prawdziwe – zwykłe, żywe, zmagające się z problemami życia codziennego. Nieidealne, ale kto z nas taki jest?

Ta część kończy się w takim momencie, że człowiek najchętniej sięgnąłby po finał, a tu trzeba poczekać 😉


Tytuł: Kto jak nie ja!
Autorka: Agata Przybyłek
Ilość stron: 432
Wydawnictwo Czwarta Strona


Znacie tę serię? Lubicie twórczość Autorki?


3 komentarze:

  1. Lubię, kiedy autorzy mają lekki i przyjemny styl, bo dzięki temu nie trzeba się nad wyraz skupiać. Zwłaszcza podczas czytania książki mającej dać chwilę wytchnienia. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tej książki autorki nie miałam jeszcze okazji czytać, więc wszystko przede mną.

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę kiedyś poznać tę serię 😉

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia