24 maj 2022

Tysiąc powodów, by zostać - Ewelina NawaraŻycie w trasie koncertowej, od miasta do miasta. Sława, pieniądze i uwielbienie milionów kobiet. Noce spędzane na imprezach, gdzie alkohol miesza się z przygodnym seksem w upajających proporcjach. Pustka, z której istnienia nie zdaje sobie jeszcze sprawy. Zmęczenie pogonią za celami wyznaczanymi przez innych – wytwórnię, członków zespołu…

Spokojne życie w małym miasteczku. Wewnętrzna równowaga, spełnienie i pasja, która pozwala się utrzymać. Dni i noce leniwie upływające w Willow Creek, oazie spokoju w zabieganym świecie. Proste pragnie domku z ogródkiem i białym płotkiem dookoła. Dzieci, na które mogłaby przelać całe swoje uczucie…

Nie sądzili, że się odnajdą, ale otrzymali od losu tak niezwykłą szansę.

Ona da mu tysiąc powodów, by zostać. Ale czy sama będzie o nich pamiętać, gdy przeszłość brutalnie o sobie przypomni? Życie to nie proste równanie „za” i „przeciw”.  Wynik może Cię zaskoczyć!​

***

Poprzednie książki Eweliny nie przypadły mi do gustu, ale okładka jej najnowszej po prostu skradła moje serce. W dodatku sam opis bardzo mnie zaciekawił i postanowiłam dać szansę, zwłaszcza że minęło już sporo czasu. I wiecie co? Cieszę się, że to zrobiłam, bo przy lekturze przepadłam 😊

Miles jest zmęczony życiem, jakie prowadzi jako gwiazda popularnego zespołu. Koncerty, fanki, imprezy pełne alkoholu i narkotyków. Nieoczekiwanie musi wrócić do rodzinnego miasteczka, bowiem starszy brat go potrzebuje.

Willow Creek to oaza spokoju. Małe, rodzinne miasteczko, w którym wszyscy o wszystkim wiedzą i wszędzie jest blisko. Odnalazła się w nim Olivia, która chciałaby tu założyć własną rodzinę.

Dwa przeciwieństwa, wspólni przyjaciele, ta sama tragedia. Czy dadzą sobie szansę?

Historię tej dwójki pochłania się na raz. Czyta się szybko i ciężko jest oderwać się od lektury. Dużą zasługą są tutaj bohaterowie, których po prostu nie da się nie lubić. Są żywi, prości i naturalni, nieprzerysowani. Człowiek chciałby się z nimi zaprzyjaźnić.

Nie powiem, śmiałam się i przeżywałam wszystko razem z bohaterami. Płakałam nawet razem z nimi, bo w tle mamy pewne smutne wydarzenia, które łamią serca czytelnikom. W sumie to z ich powodu też Miles wraca do rodzinnego miasteczka. I choć to główny powód, to mamy tutaj też miejsce na radość i śmiech.

Jeśli chodzi o język i styl to tutaj jestem zadowolona. Mam wrażenie, że Autorka nie buduje już takich długich zdań jak kiedyś :D Rozdziały również są krótkie, a ja takowe właśnie preferuję.

Jedynie do czego się przyczepię, to w moim odczuciu relacja Miles’a i Olivii rozwinęła się zbyt szybko. Tak samo za szybko jak dla mnie padły pewne słowa. No ale myślę, że to kwestia gustu. Nie zmienia to faktu, że naprawdę bardzo mi się podobało i czekam na kolejne części.

Taka piąteczka z minusem jak najbardziej :D


Tytuł: Tysiąc powodów by zostać
Seria: Willow Creek
Autorka: Ewelina Nawara
Wydawnictwo Inanna

 

Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Inanna.1 komentarz:

  1. Nie miałam jeszcze okazji czytać tej książki, ale w przyszłości może się skuszę.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia