9 sty 2019

Język angielski. Korepetycje maturzysty i Gramatyka - Wydawnictwo LINGO


Dla tych, co zdają maturę w maju, przygotowałam post z dwiema pozycjami, które polecam do powtórek i przygotowania się. Sama korzystam z nich na korepetycjach z moimi uczniami i bardzo sobie chwalą :)

Język angielski. Korepetycje maturzystyMożna śmiało przyrównać to do repetytorium. Nie ma tutaj jedynie listek słów, tzw. banku słów, które znajdziemy w innych repetytoriach. Uważam też, że bardziej pomocne jest dla tych uczniów, którzy zdają rozszerzoną maturę, ponieważ słownictwo jest takie hm...inne. Słówka nie są zbyt popularne, ale z pewnością przyda się na rozszerzeniu. Co nie znaczy, że na podstawie nikt sobie nie poradzi.

Mamy tutaj różnego rodzaju ćwiczenia - wpisywanie prawidłowych słówek, tłumaczenia, teksty do czytania, a na koniec każdego rozdziału mamy arkusz do ustnej matury. Ćwiczeń jest naprawdę sporo. Dużo więcej niż w zwykłym repetytorium. Mamy też krzyżówki, jakieś wykreślanki. Są naprawdę urozmaicenia.

Język angielski. Gramatyka. Repetytorium maturzystyA tutaj mamy zebraną wiedzę na temat gramatyki angielskiej. Zasady są wyjaśnione w przejrzysty i prosty sposób. Mamy podanych wiele przykładów, by dobrze zrozumieć dane zagadnienie. Do każdego tematu mamy również ćwiczenia, by utrwalić sobie nową poznaną wiedzę. Materiał przedstawiony jest pod maturę podstawową i rozszerzoną. Ćwiczenia są dobre i szczerze polecam.


Jeśli szukacie dobrych i sprawdzonych pozycji to polecam te dwie. Nie są drogie - pierwsza kosztuje 39,90 zł a druga 34,99 zł. Na pewno są tańsze niż takie językowe repetytorium, a uważam, że te dwie książki są lepsze, a przede wszystkim ciekawsze :)

Za możliwość recenzji oraz korzystania z materiałów na korepetycjach z uczniami serdecznie dziękuję Wydawnictwu LINGO.

19 komentarzy:

 1. O, to coś dla mnie. Idealnie na rozszerzenie, potrzebowałam tego typu ćwiczeń. Dzięki wielkie! :D

  weronikarecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. To rzeczywiście dobra cena. Będę zatem polecać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna cena - sama, chociaż już maturzystką nie jestem, z przyjemnością bym coś takiego poćwiczyła...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego typu vademecum przygotowujące do matury to super sprawa korzystałam z takich i dzięki nim bardzo dobrze zdałam maturę. Teraz korzystam z podobnych opracowań w trakcie uczęszczania na szkolenia bhp, dzięki którym mam zamiar dostać wymarzoną pracę.

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja już po maturze :D także odpuszczam :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już na szczęście po maturze, ale angielski to moja pięta Achillesa i próbuję z nim walczyć. Na razie robię świetne fiszki z wydawnictwa Cztery głowy, ale chyba będę musiała zainteresować się czymś właśnie takim jak te książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fiszki to ogólnie super sprawa i metoda na naukę słówek :) memrise.com bardzo polecam :)

   Usuń
 7. Matura już niedługo, więc bardzo przydatny post. Chyba kupię sobie tą pierwszą, mam coś podobnego do drugiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja przed maturą nie chodziłam na korki i bardzo żałuję. Matura poszła mi średnio z angielskiego, bo też słabego nauczyciela mieliśmy w liceum. Bardziej interesowały go pogaduchy z nami nie związane z tematem niż nauczenie nas czegokolwiek. Ja zapisałam się teraz na angielski do https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/ mają świetne podejście i fajny plan nauki. Zajęcia mnie nie nudzą i angażują do myślenia więc rozwijam się w zakresie języka angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 10. W sumie moje dzieci są jeszcze małe ale również już zdecydowałam się na to, aby zapisać je na język angielski. Również fajne kwestie można znaleźć w https://earlystage.pl/blog/2020/11/03/piosenki-dla-przedszkolakow-do-nauki-jezyka-angielskiego/ gdzie przedstawiono fajne piosenki dla przedszkolaków do nauki angielskiego.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia