9 sty 2019

Język angielski. Korepetycje maturzysty i Gramatyka - Wydawnictwo LINGO


Dla tych, co zdają maturę w maju, przygotowałam post z dwiema pozycjami, które polecam do powtórek i przygotowania się. Sama korzystam z nich na korepetycjach z moimi uczniami i bardzo sobie chwalą :)

Język angielski. Korepetycje maturzystyMożna śmiało przyrównać to do repetytorium. Nie ma tutaj jedynie listek słów, tzw. banku słów, które znajdziemy w innych repetytoriach. Uważam też, że bardziej pomocne jest dla tych uczniów, którzy zdają rozszerzoną maturę, ponieważ słownictwo jest takie hm...inne. Słówka nie są zbyt popularne, ale z pewnością przyda się na rozszerzeniu. Co nie znaczy, że na podstawie nikt sobie nie poradzi.

Mamy tutaj różnego rodzaju ćwiczenia - wpisywanie prawidłowych słówek, tłumaczenia, teksty do czytania, a na koniec każdego rozdziału mamy arkusz do ustnej matury. Ćwiczeń jest naprawdę sporo. Dużo więcej niż w zwykłym repetytorium. Mamy też krzyżówki, jakieś wykreślanki. Są naprawdę urozmaicenia.

Język angielski. Gramatyka. Repetytorium maturzystyA tutaj mamy zebraną wiedzę na temat gramatyki angielskiej. Zasady są wyjaśnione w przejrzysty i prosty sposób. Mamy podanych wiele przykładów, by dobrze zrozumieć dane zagadnienie. Do każdego tematu mamy również ćwiczenia, by utrwalić sobie nową poznaną wiedzę. Materiał przedstawiony jest pod maturę podstawową i rozszerzoną. Ćwiczenia są dobre i szczerze polecam.


Jeśli szukacie dobrych i sprawdzonych pozycji to polecam te dwie. Nie są drogie - pierwsza kosztuje 39,90 zł a druga 34,99 zł. Na pewno są tańsze niż takie językowe repetytorium, a uważam, że te dwie książki są lepsze, a przede wszystkim ciekawsze :)

Za możliwość recenzji oraz korzystania z materiałów na korepetycjach z uczniami serdecznie dziękuję Wydawnictwu LINGO.

19 komentarzy:

 1. O, to coś dla mnie. Idealnie na rozszerzenie, potrzebowałam tego typu ćwiczeń. Dzięki wielkie! :D

  weronikarecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. To rzeczywiście dobra cena. Będę zatem polecać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna cena - sama, chociaż już maturzystką nie jestem, z przyjemnością bym coś takiego poćwiczyła...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego typu vademecum przygotowujące do matury to super sprawa korzystałam z takich i dzięki nim bardzo dobrze zdałam maturę. Teraz korzystam z podobnych opracowań w trakcie uczęszczania na szkolenia bhp, dzięki którym mam zamiar dostać wymarzoną pracę.

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja już po maturze :D także odpuszczam :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już na szczęście po maturze, ale angielski to moja pięta Achillesa i próbuję z nim walczyć. Na razie robię świetne fiszki z wydawnictwa Cztery głowy, ale chyba będę musiała zainteresować się czymś właśnie takim jak te książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fiszki to ogólnie super sprawa i metoda na naukę słówek :) memrise.com bardzo polecam :)

   Usuń
 7. Matura już niedługo, więc bardzo przydatny post. Chyba kupię sobie tą pierwszą, mam coś podobnego do drugiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja przed maturą nie chodziłam na korki i bardzo żałuję. Matura poszła mi średnio z angielskiego, bo też słabego nauczyciela mieliśmy w liceum. Bardziej interesowały go pogaduchy z nami nie związane z tematem niż nauczenie nas czegokolwiek. Ja zapisałam się teraz na angielski do https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/ mają świetne podejście i fajny plan nauki. Zajęcia mnie nie nudzą i angażują do myślenia więc rozwijam się w zakresie języka angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 10. W sumie moje dzieci są jeszcze małe ale również już zdecydowałam się na to, aby zapisać je na język angielski. Również fajne kwestie można znaleźć w https://earlystage.pl/blog/2020/11/03/piosenki-dla-przedszkolakow-do-nauki-jezyka-angielskiego/ gdzie przedstawiono fajne piosenki dla przedszkolaków do nauki angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 11. To wydawnictwo jest naprawdę fajne, ja chodze do szkoły językowej z tej bazy - http://szkolyangielskiego.pl/ i bardzo często, jako uzupełnienie używam materiałów właśnie z Lingo. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedy chcemy zapewnić swojemu dziecku dodatkową naukę języka angielskiego, na pewno pojawi się pytanie, co wybrać — prywatne korepetycje, czy kurs organizowany przez szkołę językową. Każda z opcji ma swoje wady i zalety, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór. W podjęciu decyzji może pomóc artykuł http://angielskizleniwcem.pl/artykuly/szkola-jezykowa-czy-prywatne-korepetycje-co-wybrac-dla-twojego-dziecka/.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka sama w sobie jest bardzo dobra ale szybszym sposobem na nauke będą kursy online :)
  Wiem z własnego doświadczenia. Więcej możecie dowiedzieć się na stronie: http://angielskizleniwcem.pl/uncategorized/nauka-angielskiego-bez-wychodzenia-z-domu/

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia