8 paź 2018

Raven. Tom 2 Czarna wrona - J.L. WeilTytuł: Raven. Tom 2 Czarna wrona
Autorka: J.L.Weil
Ilość stron: 354
Wydawnictwo Kobiece

Piper nie ma wyjścia i musi szybko odnaleźć się w nowej sytuacji, gdyż nad Raven Hollow zawisła groźba wojny. Dziewczyna chowa swoją babcię i nawet pogrzeb nie może być spokojny.

Podejmuje też pierwszą ważną decyzję - odsyła swojego brata do domu. Nie chce narażać go na niebezpieczeństwo, a ona sama zabiera się za trening. Musi szybko nauczyć się wszystkiego tego, przed czym próbowała ją chronić matka. Musi szybko nauczyć się bycia Białym Krukiem.

Z początku próbuje to ukryć, ale jak to Piper, nie wszystko idzie jej po myśli. Powoli odkrywa karty swojej mocy i okazuje się, że jest potężniejsza niż ktokolwiek by pomyślał.

Sądzi, że odesłanie brata do domu, zapewni mu nie tylko spokój, ale również pozwoli jej w spokoju trenować. Myli się, i to bardzo, bowiem na wyspie pojawia się ktoś, kto nie powinien tutaj być.

No i jak tutaj mieć głowę na karku, kiedy jeszcze w grę wchodzą uczucia między nią a Zane'm? Razem mają niesamowitą moc, są silni. A tu za chwilę ma ogłosić zaręczyny z jego bratem...Czy Piper pozwoli manipulować swoim życiem? Czy zapewni wszystkim bezpieczeństwo?

Drugi tom zaskoczył mnie jeszcze bardziej. Pochłonęłam tę historię w zaledwie dwa wieczory. Nie sądziłam, że młodzieżówka z fantasy tak skradnie moje serce :D

Według mnie Piper świetnie radzi sobie z nową sytuacją. Pogrzeb babci jest dość bolesny - mimo, że nie znała jej za dobrze, okłamywała ją, to Piper i tak żywiła do niej dobre uczucia. TJ wcale jej nie ułatwia tego wszystkiego. Pożegnanie brata i odprawienie go z powrotem do domu również nie należało do najprzyjemniejszych decyzji. Jednak Piper jest święcie przekonana, że w ten sposób go chroni. Nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo się myli...
Dziewczyna trenuje. Z każdym dniem dowiaduje się czegoś nowego o swojej mocy. Biały Kruk to naprawdę potężna moc.

Na wyspie pojawia się ktoś jej bliski, ale nie zdradzę Wam, kto to dokładnie. Powiem za to, że wokół tej postaci dzieje się naprawdę wiele - autorka potrafi nas zaskoczyć!

Nie możemy zapomnieć o męskim bohaterze, jakim jest Zane. Czasami ten chłopak mnie irytuje, ale koniec końców bardzo go lubię. Chce dobrze ze względu na pozostałych i powstrzymuje się przed uczuciami do Piper, ale prawda jest taka, że ciągnie ich do siebie. Nie tylko ze względu na uczucia, ale i na to, kim są. Razem są bardzo potężni i to może wywołać zamieszanie wśród pozostałych.

Autorka bardzo zaskakuje w tym tomie. Wychodzi na jaw mnóstwo tajemnic. W dodatku nie wszyscy uchodzą z życiem w tej części...Nie przypuszczałabym, że posunie się do czegoś takiego.

Styl jest prosty i łatwy w odbiorze. Opisy nie są nudne, co dla mnie akurat jest bardzo ważne. Czytelnik szybko się wciąga w całą tą historię. Po tym, co tutaj się wydarzyło, to ja się nie mogę doczekać na trzeci tom!

Jeśli jeszcze nie czytaliście pierwszego tomu, to koniecznie to nadróbcie~! Gwarantuję Wam, że nie będziecie żałować :D

Za możliwość przeczytania, serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

27 komentarzy:

  1. Jak tylko znajdę chwilę...sporo mam do przeczytania:)
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, ale nie wiem czy znajdę w najbliższym czasie na niego czas.

    OdpowiedzUsuń
  3. O poprzedniej części nie naczytałam się pochlebnych opinii i obawiam się nieco sięgnąć po te książki. ;/
    Jools and her books

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A ja wręcz przeciwnie, czytałam pozytywy i nie żałuję, że sięgnęłam po tę serię :)

      Usuń
  4. Tyle pozytywnych recenzji dotyczącej tej książki. :D Bardzo chętnie przeczytam, bo tęsknię za młodzieżówkami, które są dobre. :)
    potegaksiazek.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. Lubię takie powieści i mam nadzieję, że uda mi się zapoznać z serią.

    OdpowiedzUsuń
  6. Pierwszego tomu jeszcze nie czytałam, ale czeka sobie spokojnie w kolejce. Mam nadzieję, że spodoba mi się równie mocno. :)

    OdpowiedzUsuń
  7. To dla mnie nowość ale pewnie dlatego, że nie śledze nowinek od tego wydawnictwa ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Mam zamiar przeczytać tę książkę i poprzedni tom również. Może mi się spodoba. :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Nie czytałam I tomu i chyba w najbliższym czasie nie uda mi się nadrobić :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Chyba wyrosłam z tego typu książek :))

    OdpowiedzUsuń
  11. Na twoim blogu jak zawsze pięknie ;)

    OdpowiedzUsuń
  12. fajna, czasami lubię taki klimat dla odmiany :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Bardzo ciekawe, chętnie sobie ją przeczytam;*

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia