10 paź 2018

Magazyny językowe - angielski (wrzesień - październik)

Cześć!

W dzisiejszym poście opowiem Wam o magazynach językowych, których jestem ogromną fanką. Czytam nie tylko te po angielsku, ale również po niemiecku i hiszpańsku. Od teraz będę Wam recenzować nadchodzące numery, co bardzo mnie cieszy :)

Osobiście uważam, że jest to świetny sposób na ćwiczenie języka obcego w sposób naturalny. W końcu bierzemy sobie taki magazyn do ręki, jak każdy inny. Do tego kawka, czy herbatka, ciepły kocyk i lecimy z tematem :)

English Matters Wydanie Specjalne - Focus on speaking 2

Jeśli chodzi o wydania specjalne, to muszę przyznać, że Wydawnictwo wybiera naprawdę ciekawą tematykę. Swoją przygodę zaczęłam od wydania związanego z maturą - korzystam z niego na zajęciach z uczniami :)

Najnowszy numer skupia się na mówieniu. Poruszany zostaje m.in. język grzecznościowy. czytamy również o pochodzeniu języka - jak to się stało, że w ogóle zaczęliśmy mówić.

Bardzo fajne jest Comic Strip: On the Plane - mamy tutaj przykłady wyrażeń przydatnych na pokładzie samolotu. Są to dialogi z życia wzięte, m.in. pytanie o miejsce, przypomnienie o wyłączeniu telefonu, itd.

Who Am I Talking to? to artykuł poruszający akcenty angielskiego oraz ogólnie ich rolę oraz wagę w języku. Podane są linki do filmików, na których inni mówią danym akcentem. Polecam obejrzeć ten dotyczący australijskiego akcentu :D

Every Man to His Taste to zbiór wyrażeń z każdej dziedziny: od sportu i polityki do do jedzenia i pogodę. Są to zdania wyciągnięte z żywych dialogów z życia codziennego.

Game Your Way to Speaking przedstawia propozycje gier, które mają pomóc nam w płynnym mówieniu po angielsku. Podane są przykłady gier tańszych i droższych, więc każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Mnie samej spodobało się kilka :)

Mamy też wyrażenia związane z seksem (Let's Talk About Sex) i przytoczone są tutaj dialogi z Przyjaciół :D. 

To, co też mi się podobało, to Spoken Threesomes - czyli ta sama informacja przekazana w różnych stylach: np. oficjalny, pół-oficjalny, nieoficjalny. Albo w grzecznym, niegrzecznym i obraźliwym. Polecam zajrzeć do tego artykułu :)

Learn English Abroad porusza temat nauki języka zagranicą - najlepszej metody, by się go nauczyć. Mamy przykłady cen zakwaterowania w różnych krajach.

Zaś To-Watch-List to przykłady seriali idealnych do oglądania i nauki angielskiego. Polecają tu m.in. Przyjaciół, Seks w wielkim mieście, a nawet Dr House.

English Matters 

Tutaj zdecydowanie wartym uwagi artykułem jest How to learn English with memory tricks. Przeczytamy w nich o różnego rodzaju metodach stosowanych to zapamiętywania pojęć, czy słówek. Przedstawiona zostaje dobrze wszystkim znana mapa myśli, czy metoda akronimów. Autorka zachęca również do wiązania pojęć z jakimiś zabawnymi historyjkami. Wiadomo, to co śmieszne, to mózg łatwiej zapamiętuje.

Przedstawiono 25 powodów, dlaczego warto czytać Dickens'a, ale mnie one akurat nie przekonują :) Poznajemy również sylwetkę pisarza David'a Baldacci'ego, ale nie jest to autor z gatunkiem dla mnie :)

Mamy też fajne wyrażenia z dnia codziennego, a tym razem dotyczą one sytuacji na stacji paliwowej :D Myślę, że warto się z nimi zapoznać. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą okazać się przydatne :) Jest to chyba moja ulubiona część tych magazynów.

Jeśli chodzę o część gramatyczną, to jest ona poświęcona mieszanym trybom warunkowym. A oprócz tego możemy poczytać o Nowym Orleanie i ten artykuł bardzo mi się podobał, bowiem uwielbiam architekturę tego miasta. Z resztą widać to na zdjęciach.

Business English

Głównym tematem numeru jest to, jak radzić sobie ze stresem - jak go kontrolować. Dowiadujemy się, jak ustalić jego przyczynę - czy jest związany z pracą, a może ze złą organizacją? Wskazane są powody, które warto przeanalizować i sprawdzić, czy one również nas dotyczą.

Ciekawa jest również kwestia rowerów na wynajem - w Beijing zabroniono nawet produkować nowe na wynajem, bowiem jest już ich tyle, że momentami powstają ich wysypiska. Ludzie zostawiają, gdzie popadnie i w ogóle.

To, co również mnie zaskoczyło, to artykuł, w którym mowa, że w Szwecji można często spotkać się z sytuacją, gdzie płatność jest możliwa tylko wyłącznie za pomocą karty. Mieszkańcy odchodzą od płatności gotówką, po co nosić przy sobie tyle banknotów? Naprawdę polecam.

Dla zainteresowanych informatyką, polecam artykuł dotyczący niebezpiecznego oprogramowania, czyli Rancid Ransomware.

Wszystkie magazyny znajdziecie na stronie Wydawnictwa Colorfulmedia. To właśnie dzięki niemu miałam możliwość lektury, za co serdecznie dziękuję!Znacie te magazyny? Czytacie? A może jakieś inne pozycje czytacie w języku obcym? Podzielcie się! :)


29 komentarzy:

 1. Takie magazyny to fajna rzecz i przydatna - taka edukacja i rozrywka w jednym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam bardzo daleko do empika i nie mam możliwości kupowania zagranicznych magazynów. Bardzo żałuję bo przydałoby mi się szlifować język do matury ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zamówić ze strony wydawnictwa :) Ja tak robię, bo też mam daleko do empika :/ nie pamiętam od jakiej kwoty, ale wysyłka jest darmowa :)

   Usuń
 3. English Matters to świetne magazyny. Czytałam je swojego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś nie mogę się przekonać do takich magazynów. ;) Prędzej sięgnę po książkę w oryginale. :D
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 5. lubię English Matters, nie wszystkie artykuły czytam ale zawsze coś znajdę dla siebie i coś nowego wyciągam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwiam za czytanie tych magazynów w języku niemieckim i hiszpańskim. Moim zdaniem powinno być więcej takich magazynów. Zawsze z nich idzie dowiedzieć się czegoś nowego.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam jakoś okazji jeszce czytać żadnych magazynów w innych językach, wiec może powinnam spróbować. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. czasami kupuję matters, cena trochę wysoka :( ale w sumie adekwatna do jakości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ja wiem czy wysoka, zwłaszcza, że to dwumiesięcznik :)

   Usuń
 9. Pewnie wiesz co myślę o tych magazynach 💓💓

  Buziaki,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię te magazyny i również z nich korzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Swego czasu czytałam takie magazyny, ale jakoś zniknęło to z mojego życia. Nabrałam ochoty na powrót do nich!

  OdpowiedzUsuń
 12. Przydatne i ciekawe są takie magazyny. Muszę przyjrzeć się im bliżej. :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia