14 sty 2023

Telefon od Mikołaja - Magdalena Witkiewicz

 


Większość zachwycała się tą książka, a że sama nie czytałam nic jeszcze z twórczości tej Autorki, to postanowiłam wykorzystać okazję. Cóż, powiem szczerze, że większość stron po prostu przekartkowałam.

Mamy tutaj kilku bohaterów – Wincentynę, która od wielu lat czeka na telefon od ukochanego. Dorotę, która przeżywa kryzys zawodowy i osobisty. Macieja, ojca, który sam wychowuje dziewczynki, bowiem dla ich matek ważniejsza była kariera. I to właśnie wątek Macieja, a dokładniej losy jego córki, Pauli, najbardziej mnie ciekawiły. Powiem szczerze, że bardzo czekałam na strony, które dotyczyły właśnie dziewczyny.

Oprócz tego w tle mamy jeszcze dom seniora Happy End. Niby tutaj wiele śmiechu, ale dla mnie do śmiechu nie było. Nie wiem, ale jakoś nie przekonałam się do tych staruszków. Nie ukrywam, że w połowie miałam ochotę rzucić książkę w kąt, ale za bardzo byłam ciekawa tego, co tam wydarzy się z Polą. Jak się możecie domyślić, to w drugiej połowie kartkowałam strony i czytałam tylko te podrozdziały związane z rodziną Poli.

Sam język i styl Autorki były w porządku, choć czasami miałam wrażenie, że narracja jest zbyt przegadana. Sam pomysł na początki rozdziałów mi się podobał. Ale całościowo w moim odczuciu już tak fajnie po prostu nie jest.

Nie zniechęcam się jednak – tak czy siak w przyszłości sięgnę po inną historię Autorki, by się przekonać, czy się polubimy 😊


Tytuł: Telefon od Mikołaja
Autorka: Magdalena Witkiewicz
Ilość stron: 384
Wydawnictwo Flow

A Wy czytaliście ten tytuł? Jak wypadł? A może macie w planach?1 komentarz:

  1. Nie miałam jeszcze okazji zajrzeć do tej książki, ale mam ją w planach.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia