8 sty 2023

Dobrze, że jesteś - Gabriela Gargaś

 


Dla Borysa najważniejsza jest praca, święta mogłyby dla niego nie istnieć. Na ten czas szuka pomocy do pracy i tak trafia na Zoję, która jest jego totalnym przeciwieństwem. Żadne z nich się nie spodziewa, że koniec końców stworzą parę. Jednak po pewnym czasie zgodnie stwierdzają, że to nie to i się rozstają. Obiecują jednak sobie spotkanie za jakiś czas. Tyle, że Borys na nie dociera…

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i kompletnie się nie spodziewałam, że okaże się takie dobre. Ta książka to z pewnością coś innego. Nie podejrzewałam, że Autorka pokieruje fabułą tak, a nie inaczej. W dodatku ukazała tutaj problem bezdomności. Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że to jeden z głównych wątków. 

Bardzo polubiłam się z bohaterami, nawet z takim zgorzkniałym Borysem, który wyznaje pracocholiczne wartości. Zmienia się dopiero przez pewne wydarzenia, które rzucają mu światło na swoje życie. Zoja to z kolei taka dobra dusza, uwielbia innym pomagać, nawet za cenę swojego szczęścia.

Ta powieść wywarła na mnie ogromne wrażenie, a styl i język Autorki okazały się być bardzo w moim guście. Mam na półce jeszcze Lunę tej Autorki i nie mogę się doczekać, aż w końcu za nią się wezmę. 


Tytuł: Luna
Autorka: Gabriela Gargaś
Ilość stron: 336
Wydawnictwo Czwarta Strona


Czytaliście ten tytuł?3 komentarze:

 1. Tej książki autorki jeszcze nie czytałam, ale mam ją w planach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już dawno nie czytałam żadnej książki tej autorki, więc chętnie sięgnę po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że zrobiła na tobie pozytywne wrażenie.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia