22 sty 2023

Mroczne umysły - Alexandra Bracken

Tajemnicza choroba zabiła większość amerykańskich dzieci. Te, co przeżyły, dostrzegają w sobie niebezpieczne umiejętności. Zostają zabierane do obozów rehabilitacyjnych, gdzie rzekomo mają zostać wyleczone. W rzeczywistości spotykają się ze strachem i brutalnością. Ruby próbuje odnaleźć się w trudnej rzeczywistości.

Rzadko kiedy sięgam po książki dystopijne, bo zazwyczaj ciężko jest mi się wciągnąć w takie historie. Mroczne umysły zaciekawiły mnie już samym zarysem fabuły i muszę przyznać, że lektura bardzo mi się podobała. Może dlatego, że bohaterowie to faktycznie nastolatkowie, którzy nagle muszą sobie radzić sami. Rodziny się ich boją, wyrzekają i oddają do obozów rehabilitacyjnych. Są zdani na siebie. Zdarzają się i takie rodziny, które jednak tęsknią za swoimi dziećmi i ich wspierają, próbują jakoś pomóc.

Z ciekawością śledziłam losy Ruby i choć na początku mamy dużo opisów, to są one niezbędne, bo w rzeczywistością wyjaśniają całą istotę. Polubiłam wszystkich bohaterów i nie ukrywam, że na końcu serce miałam złamane, kiedy dziewczyna podjęła taką, a nie inną decyzję (nie będę tu spojlerować). Nie mogę się doczekać, aż sięgnę po drugi tom!

Rozdziały są różnej długości – jedne krótsze, drugie dłuższe, ale koniec końców czyta się je naprawdę dobrze.

Polecam!


Tytuł: Mroczne umysły
Autorka: Alexandra Bracken
Ilość stron: 480
Wydawnictwo JaguarWspółpraca reklamowa z Wydawnictwem Jaguar, któremu dziękuję za możliwość lektury.
2 komentarze:

  1. Czasami opisy summa summarum robią dobrą robotę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam kilka lat temu jeszcze w starym wydaniu. Wtedy pierwszy tom mi się podobał. Trzeciego już w ogóle nie pamiętam.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia