28 sty 2023

Muzyka nocy - Jojo Moyes

 


Isabel nie potrafi pozbierać się po śmierci męża. To on przecież ogarniał życie i rodzinę. Pewna przesyłka z kupki nieprzeczytanych listów zapowiada nowe początki. Czy przeprowadzka na wieś będzie czymś dobrym? Dlaczego wszyscy interesują się domem Isabel?

To pierwsza książka Autorki, która mi się spodobała i którą byłam w stanie przeczytać do końca. Robiłam wiele podejść, ale jakoś nie potrafiłam się wczuć w historie. A tutaj, przy Muzyce nocy od początku poczułam to coś.

Mamy tutaj wiele wątków, sporo bohaterów, ale idzie się w tym wszystkim połapać. Może w pewnym momencie myślałam, że to trochę taka opera mydlana, ale to uczucie szybko zniknęło. Tak naprawdę to bardzo życiowa książka – o nowych początkach, drugich szansach, zdradach, błędach. 

Na pierwszy plan wysuwa nam się Isabel, która jest takim dużym dzieckiem w ciele dorosłego. Wielokrotnie miałam ochotę nią potrząsnąć, by się w końcu ogarnęła. Jej córka w pewnym momencie bardziej się martwiła o przyszłość niż ona sama. Dla niej najważniejsza była muzyka, problemy mogły przecież poczekać. Ale w końcu się podnosi i choć wiele razy jej świat znów się wali, to tym razem się nie poddaje i postanawia zawalczyć.

Na koniec ciężko było mi się oderwać od lektury i przyznaję, że poszłam później spać, byleby skończyć lekturę i wiedzieć, jak to wszystko się potoczyło. Czytało mi się naprawdę dobrze, choć niektóre rozdziały zdecydowanie były za długie – a ciężko przecież przerwać czytanie w połowie. Przynajmniej ja tak nie lubię. Jest to jednak naprawdę mały mankament i z czystym sercem oceniam lekturę na piątkę! W dodatku ta okładka skradła moje serce.


Tytuł: Muzyka nocy
Autorka: Jojo Moyes
Ilość stron: 448
Wydawnictwo Znak


Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Znak, któremu serdecznie dziękuję za możliwość lektury.2 komentarze:

  1. Tę książkę planuję przeczytać w wolnej chwili. Już czeka na mojej półce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze wiedzieć, że czasami trudno oderwać się od tej książki.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia