1 gru 2022

Piernik z wróżbą - Sandra Podleska

 


Agata to fotografka, która po przykrych doświadczeniach nie potrafi zaufać mężczyźnie. Przemek z powodu przeszłości nie potrafi stworzyć prawdziwego związku. Przypadek sprawia, że ta dwójka spotyka się dwukrotnie. Czy wyniknie z tego coś dobrego?

To moja druga świąteczna lektura w tym roku i tak jak w przypadku pierwszej, początek jak dla mnie nie był najlepszy. Dopiero po kilku rozdziałach przekonałam się do tej historii i zaczęłam ją z zainteresowaniem śledzić. Ba, na koniec byłam tak zaintrygowana, że ciężko było mi się oderwać od lektury. W dodatku w tle mamy historię związaną z fotografią z II wojny światowej, która idealnie wkomponowuje się w całość. Jak nie przepadam za nawiązywaniem do historii, tak tutaj było to bardzo na miejscu i bardzo mi się podobało.

Muszę przyznać, że po lekturze doszłam do wniosku, że mnie ona urzekła. Pokazała prawdziwych bohaterów, nieodartych z wad. Popełniają błędy, próbują wyciągać wnioski, starają się być lepszymi ludźmi. Mało tego, w końcu zaczynają rozumieć, czego chcą od życia. 

Przemek uchodzi za kobieciarza, zaś Agata wydaje się być nieśmiała. Obydwoje zostali skrzywdzeni przez przeszłość, a przykre wydarzenia sprawiły, że nie potrafią odnaleźć się w teraźniejszości. Są zagubieni, popełniają błędy, raniąc przy tym innych – czasami nawet nieświadomie. 

Jest to debiut Autorki i muszę przyznać, że bardzo udany. Ba, nawet nie odczułam, że czytam pierwszą książkę Autorki. To naprawdę duży plus. Co prawda jestem fanką krótkich rozdziałów, ale tutaj jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało 😊

Do piątki trochę brakuje, ale mocna czwórka zasłużona!


Tytuł: Piernik z wróżbą
Autorka: Sandra Podleska
Ilość stron: 400
Wydawnictwo FILIAZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia