5 gru 2022

Kamienica pełna marzeń - Ewa Formella

 

Zosia mieszka w gdańskiej kamieniczce razem ze swoją mamą, przybranym ojcem, młodszą siostrą oraz psiakiem. Pewnego dnia do sąsiedniej kamienicy wprowadza się Kuba wraz ze swoją mamą. Dziewczynka i Kuba szybko się zaprzyjaźniają i mają już swoje plany na nadchodzące dni. Mamy jeszcze Pana Eryka, który jak co roku wspomina swoją ukochaną i z myślą o niej tworzy papierowe łabędzie, które zawiesza na fontannie.

Ciepła historia przeplatana wspomnieniami za czasów wojny – według mnie to idealne podsumowanie tej lektury, która z początku wydaje się być niepozorna. Przyznaję, że obawiałam się, czy aby przypadkiem mi się nie spodoba. Całe szczęście było to tylko złudzenie, bowiem charakterek Zosi sprawił, iż ciężko było oderwać się od książki.

Myślę, że duży plus to właśnie postać Zosi – rezolutnej dziewczynki, ciekawej świata, która tak szybko mówi, jakby strzelała z karabinu :D Pan Eryk, a raczej jego przeszłość to również bardzo ciekawa część tej całej historii. Muszę przyznać, że jak nigdy to właśnie tych wspomnień oczekiwałam najbardziej. Nie przepadam za historią, ale tutaj to właśnie ten okres mnie zaciekawił. Może dlatego, że te wydarzenia i emocje były tak świetnie oddane przez Autorkę.

Całość wypada naprawdę dobrze i choć może trochę brakuje do pięciu serduszek, to i tak gorąco polecam lekturę. Było to również moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i z pewnością sięgnę po inne tytuły, jak tylko nadarzy się okazja 😊


Tytuł: Kamienia pełna marzeń
Autorka: Ewa Formella
Ilość stron: 368
Wydawnictwo FILIAZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.
1 komentarz:

  1. Nie miałam jeszcze okazji czytać tej książki, ale jeśli będę miała okazję to zajrzę.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia