3 gru 2022

Zaczarowana zima w Olszowym Jarze - Joanna Tekieli

 


Olszowy Jar był kiedyś szczególnym miejscem dla Weroniki, jej kuzynki Małgosi i przyjaciółki Patrycji. Dorosłe życie sprawiło, że zeszło na dalszy plan. Po latach Małgosia postanawia powrócić do rodzinnego miejsca, a Weronika ma sprawić, by przywrócić domowi dawną duszę. To zadanie dostała w odpowiednim momencie, bowiem w jej życiu zachodzą pewne zmiany.

Ta książka to taka ciepła i przyjemna obyczajówka… Do tej pory bardzo miło wspominam lekturę i póki co, z trzech przeczytanych świątecznych książek, ta chyba podobała mi się najbardziej – i to już od samego początku! Ciężko było oderwać mi się od lektury i tak bardzo kibicowałam Weronice w jej nowych pomysłach na życie!

Nie mamy tutaj jakiś odkrywczych rzeczy, ale całość stanowi po prostu życie – problemy, tajemnice rodzinne, niespodzianki… Weronika zdaje sobie sprawę, jeśli chodzi o jej życie uczuciowe, że to nie to. W pracy niby jest szczęśliwa, ale odczuwa, że stoi w miejscu. Udało jej się zabłysnąć, ale to w sumie zostało potraktowane jako zdrada. Cóż, powiem szczerze, że całkowicie rozumiem naszą główną bohaterkę!

Cała ta historia to po prostu życie pełne niespodzianek. Muszę przyznać, że zatraciłam się w lekturze. Było to też moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i zaliczam je do tych udanych. Styl i język były bardzo w moim guście. Rozdziały były różnej długości, ale ani razu żaden z nich mi się nie przedłużył.

Cóż mogę Wam więcej napisać – magia Olszowego Jaru dopadła i mnie 😊 Gorąco Wam polecam!


Tytuł: Zaczarowana zima w Olszowym Jarze
Autorka: Joanna Tekieli
Ilość stron: 368
Wydawnictwo FILIA


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.


1 komentarz:

  1. Super, że książka tak mocno cię wciągnęła. Jeszcze nie miałam okazji jej czytać.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia