20 gru 2022

Ktoś z nas będzie następny - Karen M. McManus

 


"Jedno z nas kłamie" wywarło na mnie pozytywne wrażenie. Sam serial również mi się podobał, więc z wielką chęcią sięgnęłam po "Ktoś z nas będzie następny".

W szkole pojawiło się wiele naśladowców Simona, ale żaden z nich nie zrobił takiego samego wrażenia. Aż do chwili, kiedy pojawia się ktoś, kto wymyśla Prawda czy Wyzwanie. Jeśli ktoś zdecyduje się na wyzwanie, musi coś zrobić. Jeśli wybierze prawdę – ujawniona zostanie tajemnica. Nie wszyscy wierzą w grę, która w pewnym momencie staje się śmiertelna…

To była dobra historia. Jak tak się zastanowię, to nawet udało się autorce mnie zaskoczyć. Sprytnie manewrowała niektórymi wątkami. Z resztą mamy tutaj do czynienia nie tylko z naśladowcą Simona. Bohaterowie w między czasie zmagają się z innymi problemami. Chociażby taka Maeve, którą mogliśmy poznać już wcześniej. Owszem, pojawiają się również postaci z poprzedniego tytułu, ale powiedziałabym, że są raczej na drugim planie.

Najbardziej w pamięci utkwili mi właśnie Maeve i Knox. W sumie to nawet ta dwójka wysuwa się na pierwszy plan. Dziewczyna od początku próbuje zdemaskować osobę, która odpowiedzialna jest za nową grę.

Czyta się naprawdę szybko. Rozdziały są różnej długości i z perspektywy różnych bohaterów, co według mnie jest na plus. Nie nudziłam się. Jak dla mnie to naprawdę dobra młodzieżówka. Nie pozostaje mi nic innego jak nadrobić kolejny sezon serialu :D


Tytuł: Ktoś z nas będzie następny
Autorka: Karen M. McManus
Ilość stron: 384
Wydawnictwo Zysk i S-ka


Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Zysk i S-ka, któremu dziękuję za możliwość lektury.1 komentarz:

  1. Nie czytałam pierwszej części ani nie widziałam serialu. Wątpię, że sięgnę po tą historię. Niestety nie mam na tyle czasu.
    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia