22 gru 2022

Insiders - Tijan

 


Bailey świetnie się odnajduje w komputerowym świecie, a jej przyszłość zapowiada się bardzo dobrze. Wszystko się zmienia, kiedy tajemnicza organizacja próbuje ją porwać. Dziewczyna dowiaduje się prawdy o ojcu i jej świat wywraca się do góry nogami. W pewien sposób tajemniczy Kashton chce jej pomóc.

Powiem szczerze, że po kilku pierwszych stronach trochę obawiałam się tej lektury, ale po kolejnych rozdziałach moje obawy rozwiano. Wciągnęłam się w tę historię, ciężko było mi się od niej oderwać, a jednocześnie chciałam ją sobie dawkować.

Bailey to inteligentna dziewczyna, która ma pamięć fotograficzną. Jest hakerką i w tej książce naprawdę to czuć. Niejednokrotnie wykorzystuje swoje umiejętności, nie jest to tylko dodatek do historii. Nie ukrywam, że niektóre jej decyzje, czy przemyślenia mnie irytowały, ale tak dochodzę do wniosku, że to przecież młoda dziewczyna, która znalazła się w nowej rzeczywistości. Nie znała całej prawdy. Czy każdy by się zachowywał racjonalnie? Raczej impulsywnie.

Kash’a zaś bardzo polubiłam. Wystarczy jego spojrzenie, by się ktoś zaczął bać o swoją przyszłość :D Oddany swoim przekonaniom, rozsądny, pilnuje bezpieczeństwa.

W całości przemycane są też inne, ważne wątki – relacja między rodzicami, a dziećmi. Próba radzenia sobie z nową rzeczywistością. Takie motywy, które podrzucają nam namiastkę realności.

Uwielbiam twórczość Autorki. Jej styl jest bardzo w moim guście, więc jej książki dosłownie pochłaniam.

Polecam!


Tytuł: Insiders
Autorka: Tijan
Ilość stron: 400
Niegrzeczne KsiążkiWspółpraca reklamowa z Niegrzecznymi Książkami – bardzo dziękuję za możliwość lektury. 2 komentarze:

  1. Fajnie, że się wciągnęłaś. To jest chyba najważniejsze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na przeczytam jedną książkę autorki, drugą zaczęłam, ale porzuciłam, więc wątpię, że sięgnę po kolejną. Najważniejsze, że tobie się podobała.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia