17 mar 2022

Serce w mundurze - Agnieszka Karecka

Młoda aktorka, Klara, ma szansę zagrać rolę życia w wysokobudżetowej produkcji. Aby przygotować się do tego zadania, wstępuje do wojska, do służby przygotowawczej. Dziewczyna zmienia całkowicie swój sposób bycia, chociaż nie jest jej łatwo. Poznaje nowych ludzi, a także nieustannie walczy z własnymi słabościami. Nie jest prosto przystosować się do zimnego, zdyscyplinowanego środowiska, zwłaszcza że dowódca, pułkownik Zieniewicz, nie pała do niej zbyt wielką sympatią. Jedynie kapitan Nowak wydaje się jej sprzymierzeńcem, a Klara zauważa, że ona także zaczyna coś czuć do tego przystojnego i tajemniczego żołnierza.

Czy młoda aktorka jest na tyle zdeterminowana, że może zagrać rolę swojego życia? A co, jeśli jej wrogowie i tajemnice z przeszłości będą to skutecznie utrudniać? Czy miłość, która narodziła się w koszarach, ma szansę na przetrwanie w normalnym świecie? I czy Klara będzie w stanie wybaczyć zadawnione krzywdy oraz błędy popełnione przez bliskich?

Porywający romans i dramat w jednym, plus niesamowity, do bólu prawdziwy klimat wojska. Ta historia porywa od pierwszych stron i pokazuje trudną drogę kobiet w mundurach.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Od samego początku w sieci krążyły pozytywne recenzje i opinie, a że Agnieszkę znam (i ciężko nam się wybrać na kawę XD), to czym prędzej postanowiłam sięgnąć po jej najnowszą książkę.  

Klara to aktorka, która nie odniosła takiego sukcesu zawodowego jak jej koleżanki ze studiów. Stoi za tym pewny epizod, przez który dziewczyna utknęła w teatrze. Jednak w końcu nadarza się okazja, by zabłysnąć – Klara postanawia ubiegać się o rolę w filmie wojskowym. Jest na tyle zdeterminowana, iż postanawia wstąpić do wojska. Dla niej to totalne przeciwieństwo jej życia. Jedynym sprzymierzeńcem wydaje się być kapitan Nowak, który jest nieziemsko przystojny i czyżby się jej wydawało, ale on również zwrócił na nią uwagę?

Oczywiście nic nie przychodzi jej z łatwością, a przeszłość puka do teraźniejszości. Czy Klara poradzi sobie ze wszystkim? Z problemami i przygotowaniem do roli? Czy pozwoli sobie na uczucia?

Od samego początku człowiek wczuwa się w tę historię i od razu zaprzyjaźnia się z bohaterami. Prawda jest taka, że Klary nie da się nie lubić. Jest prawdziwa, woda sodowa jej nie uderzyła do głowy. Czasami jest taką ciamajdą, ale muszę przyznać, że w jej wykonaniu jest to urocze. Wiele razy uśmiechałam się na jej teksty, czy po prostu zachowania.

Igor, a raczej kapitan Nowak, jest przystojny i uroczy, choć jak trzeba to i surowy. Wydaje mi się, że do Klary miał jednak słabość od początku. Nie wiem, czy to z tego powodu, ale Klara z pewnością mogła liczyć na jego pomoc. Ich relacja rozwija się powoli, co jest na plus. Przyczepiłabym się jedynie do późniejszych wydarzeń, iż coś tam zadziało się za szybko, ale nie chcę spojlerować.

Postaci drugoplanowe również są ciekawe. Autorka poruszyła tutaj kilka wątków, każdy z nich rozwinęła dobrze i na tyle, ile było to potrzebne. Wszystko jest ciekawe. Czuć klimat wojska i widać, że Agnieszka przyłożyła się do researchu :D

Na plus jest również to, iż wspomina o Bielawie, która to jest moim rodzinnym miastem :D Takie akcenty zawsze miło się odbiera :D

Czytało się bardzo dobrze. Język i styl są przyjemne w odbiorze. Rozdziały są różnej długości, ale dla mnie odpowiednie. Nie zdarzyło mi się kartkować stron.

Podczas lektury towarzyszył mi głównie uśmiech, ale zdarzyły się momenty, kiedy oczy zaszły łzami. A to co najważniejsze i co mi się podoba – możemy przeczytać świetną historię bez scen seksu, co w dzisiejszych czasach jest mało prawdopodobne :D

Mnie się podobało. Gorąco zachęcam do lektury i czekam na kolejne książki 😊


Tytuł: Serce w mundurze
Autorka: Agnieszka Karecka
Ilość stron: 332


A Wy, czytaliście już ją może? Czy macie dopiero w planach?2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia