31 mar 2022

Wytrwaj przy mnie - Katarzyna Muszyńska

 


Mia ucieka od przemocowca, zamieszkuje w Chicago i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Pracuje jako dziennikarka „Today News”, wciąż walczy z demonami przeszłości i głęboko skrywa zadawnione krzywdy. Ma wiernego przyjaciela, Trevora, na którego zawsze może liczyć. Pewnego razu poznaje Jacksona Fletchera, nieco oschłego i gburowatego, ale i pewnego siebie strażaka bohatera. Mężczyzna miał być tylko tematem kolejnego artykułu, jednak ich ścieżki przecięły się ponownie znacznie szybciej, niż się tego spodziewali.

Tak rozpoczyna się pełna zawirowań i zwrotów akcji historia miłości, walki o siebie oraz własną przyszłość, w której nic nie jest takie, jakie wydaje się na samym początku. Tajemnice, rozczarowania i niespodzianki towarzyszą bohaterom aż do zaskakującego finału. Mia sama nie wie, komu ufać, ma jedynie świadomość, że przeszłość ponownie się o nią upomniała.

A to wszystko w wietrznym mieście, pełnym niebezpieczeństw, ale i prawdziwej miłości, która może być tuż obok.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Za mną kolejny audiobook i muszę przyznać, że nawet udany, choć jego zakończenie nie przypadło mi do gustu.

Mia ma za sobą związek pełen przemocy fizycznej i psychicznej. Pewnego dnia postanawia uciec i w ten sposób pojawia się w Chicago, gdzie zostaje przez dłuższy czas. Zadbała o to, żeby nie zostawić za sobą żadnego śladu. Zrywa kontakt z najbliższą rodziną, bojąc się o ich bezpieczeństwo.

Pewnego razu poznaje Jackson’a – strażaka, z którym miała tylko przeprowadzić wywiad, ale ich drogi po krótkim czasie znów się przecięły. I tak zaczęła się ich wspólna przygoda – pełna tajemnic, poznawania siebie, walki z demonami przeszłości, namiętności.

Polubiłam się z bohaterami, choć czasami miałam ochotę nimi potrząsnąć. Wczułam się w historię Mii, ale w pewnym momencie odniosłam wrażenie, że Autorka zboczyła trochę z tematu. Mia była ofiarą przemocy, a tym czasem trochę słabo to odczułam. Na początku owszem, ale z biegiem historii już nie bardzo.

Nie powiem, kilka razy udało się Autorce mnie zaskoczyć – tak samo z finałem, ale ten nie przypadł mi do gustu. Może dlatego, że jak dla mnie wypadło to mało wiarygodnie. Nie chcę wdawać się w szczegóły, bo będzie to spory spojler, ale ja nie poczułam tego, by to właśnie tak się skończyło. Tak, wiem, masło maślane, ale bardziej szczegółowo nie mogę xD.

Jeśli chodzi o stronę techniczną to czasami odnosiłam wrażenie, że mamy tutaj zbyt wiele szczegółowych opisów, które momentami niewiele wnosiły do całości. Lektorka mi odpowiadała. Słuchałam z przyjemnością.

Czas na słuchaniu tej lektury minął mi szybko. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i myślę, że nie ostatnie.


Tytuł: Wytrwaj przy mnie
Autorka: Katarzyna Muszyńska
Wydawnictwo JakBook


Znacie ten tytuł?3 komentarze:

 1. Jak ja dawno nie słuchałam audiobooka. Przy dzieciach jest trudno z taką formą książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam, czytam i stwierdzam, że to nie dla mnie ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy ta pozycja jest dla mnie, ale "Zielarkę" autorki pochłonęłam z dużą satysfakcją:)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia