28 mar 2022

Faceci do wynajęcia. Aktor - Ewelina Dobosz

 


Na planie filmowym był prawdziwym królem. Czy w miłości odważy się zdjąć maskę?

Natalia miała określoną wizję przyszłości - zamierzała zostać farmaceutką i prowadzić poukładane życie. Los miał jednak wobec niej zupełnie inne plany: najpierw została bezrobotną absolwentką astronomii, a potem zupełnie nieoczekiwanie otrzymała propozycję podjęcia pracy w wielkim Los Angeles. Miała zastąpić w pracy swoją ciocię, która wybierała się na długi urlop. W ten sposób Natalia trafia do rezydencji tajemniczego bogacza. Dziewczyna nie interesuje się show-businessem i nie zdaje sobie sprawy, kim jest jej nowy pracodawca.

Davida Wilsona zna cała branża filmowa. Jest sławny, przystojny, obrzydliwie bogaty, a Hollywood nie ma przed nim tajemnic. Z jakiegoś powodu od początku traktuje Natalię wyjątkowo oschle. David jest mistrzem gry aktorskiej, ale tym razem dość wyraźnie widać, że próbuje coś ukryć. Jakie są jego tajemnice i co skrywa pod maską zblazowanej i obojętnej na wszystko gwiazdy? Jak potoczy się ta skomplikowana relacja, w której gra pozorów jest równie ważna co prawdziwe uczucia?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Natalia wyjeżdża do Los Angeles, gdzie w pracy ma zastąpić swoją ciotkę. Trafia do rezydencji znanego aktora, ale sama dziewczyna nie ma o tym zielonego pojęcia. Nie interesuje się show biznesem. David od początku traktuje Natalię oschle, czego ona nie potrafi zrozumieć. Ich relacja staje się skomplikowana. Jak to się potoczy?

Pisząc ten wstęp, czytałam opis na empiku i muszę przyznać, że zdałam sobie sprawę, iż nie zgadzam się z nim. Napisane jest bowiem, iż od początku czuć, że David skrywa jakieś tajemnice – ja tego kompletnie nie czułam, serio. Nawet dopiero teraz zorientowałam się, o co tak naprawdę chodzi ^^.

Co nie zmienia faktu, że całość wypada w miarę dobrze. Powiedziałabym, że Natalia jest typową dziewczyną, która miała inne marzenia, co do zawodu, a poszła na całkowicie inne studia, po których w dodatku jest bez pracy. To takie bardzo polskie. Jako bohaterka wypada dobrze. Jest bardzo ludzka.

David jest aktorem, pogodzonym ze swoją popularnością i mroczną stroną show biznesu. Nie jestem jednak do niego przekonana. Jego zmiana zachowania wypadła dla mnie trochę mało naturalnie. W sumie tak samo wyszło z jego relacją i Natalii – trochę za szybko.

Końcówka trochę pędzi jak szalona, są dość spore przeskoki czasowe, ale wydaje mi się, że w tym przypadku inaczej by się nie dało. Po lekturze natomiast zaczęłam się zastanawiać, czy cała ta historia w ogóle faktycznie zmieściła się czasowo, bowiem ciotka miała mieć miesięczny urlop ^^’

Styl i język Autorki bardzo mi odpowiadały i muszę przyznać, że byłam naprawdę zaciekawiona historią Natalii i David’a. Może moje odczucia nie są jakieś super, ale uważam, że było ok 😊 Przekonajcie się sami 😉


Tytuł: Aktor
Seria: Faceci do wynajęcia
Autorka: Ewelina Dobosz
Ilość stron: 328
Niegrzeczne Książki
Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.1 komentarz:

  1. Nie mówię nie, ale może w przyszłości skuszę się na tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia