2 mar 2022

Nie będę twoim bohaterem - Beata SaganPrzypadkowy bohater i dziewczyna, która nieustannie wpada w tarapaty... Arek nie oczekuje wiele od życia. Marzy, żeby wreszcie skończyć szkołę, zdać maturę i znaleźć pracę, która pozwoli mu się wyrwać z patologicznego domu. Ostatnią rzeczą, jakiej pragnie, to stać się czyimś wybawcą. Jednak przez pewną upartą dziewczynę całe jego życie wywraca się do góry nogami.

Malwina nigdy nie pomyślałaby, że najbardziej tajemniczy chłopak w całym liceum pewnej pechowej nocy stanie w jej obronie. Choć Arek najchętniej zapomniałby o całej sprawie, to ona nie ma zamiaru odpuścić. Nawet mimo tego, że sama jego obecność wprawia ją w zakłopotanie. Na przekór tego, co mówią inni postanawia odkryć sekret skrywany za smutnymi oczami chłopaka.

Czy Arek uwierzy wreszcie, że zasługuje na szczęście i miłość ponad podziałami? Nigdy nie wiadomo, komu przyjdzie zostać prawdziwym bohaterem.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

***

Nie będę twoim bohaterem nie tylko zapowiadało się na dobrą młodzieżówkę, a faktycznie takową jest. Powiem szczerze, że miło spędziłam czas na lekturze, która z czasem naprawdę mnie wciągnęła.

Mamy tutaj typowy czarny charakter – Arek nie ma najlepszej opinii w szkole. Wszyscy trzymają się od niego z daleka, a jemu taka kolej rzeczy odpowiada ze względu na jego przeszłość. Przypadek sprawia, że z tarapatów ratuje Malwinę i jej przyjaciółkę. Obydwie są z tych lepszych rodzin – to nie poziom Arka. Ale jednak coś go ciągnie do Malwiny – tak samo ją do Arka, bowiem Malwa widzi w nim dobrego chłopaka, który skrywa się pod maską obojętności i plotek.

To młodzieżówka z prawdziwego zdarzenia – powiem szczerze, że nie spodziewałam się tego, że naprawdę mi się spodoba. Polubiłam się z bohaterami, pomimo że taki Arek potrafi być irytujący, ale jego kreacja jako zbuntowanego, poturbowanego nastolatka, który pozostał sam ze sobą ze swoją przyszłością, jest naprawdę dobra. Malwina z kolei czasem drażni swoim głupiutkim zachowaniem, ale to przecież taki wiek. Czas na własne błędy i późniejsze wyciąganie z nich wniosków.

Bohaterowie mierzą się nie tylko ze swoimi uczuciami, ale i z rzeczywistością, która do łatwej nie należy. Poruszonych jest tutaj kilka problemów, które zdarzają się wśród młodzieży, ale prawda jest taka, że w dorosłym życiu też można z nimi się spotkać.

Czytało mi się naprawdę dobrze i podczas całej lektury byłam żywo zainteresowana. To też moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki, które zaliczam do bardzo udanych.

Polecam!


Tytuł: Nie będę twoim bohaterem
Autorka: Beata Sagan
Ilość stron: 394
Wydawnictwo Młodzieżówka


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Młodzieżówka.
5 komentarzy:

  1. Fajnie, że książka aż w takim stopniu przypadła Ci do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie bym czytała :D wydaje sie fajnie :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Super, że miło spędziłaś czas podczas lektury. Sama na razie nie planuję czytać, ale w przyszłości - kto wie? :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia