28 lut 2022

Nie do odzyskania - Tijan


Nowa szkoła. Nowe przyjaźnie. Nowe życie. A może nie do końca?

Alex jest wściekła na rodziców, którzy ją porzucili. A jeszcze bardziej na przyjaciół, którzy zrobili to samo. Tuż po przeprowadzce do kampusu uniwersyteckiego kieruje kroki do domu Jessego, od którego zamierza zażądać odpowiedzi na pytanie, co naprawdę wydarzyło się w noc śmierci jej brata. Chce zrozumieć, dlaczego Ethan przed wypadkiem przyjaźnił się z grupą o szemranej reputacji. Kiedy jednak wreszcie się spotykają, Jesse milczy. Alex dowiaduje się za to, że wciąż jest między nimi chemia. Dawna namiętność wybucha nowym płomieniem...

Z pewnych nawyków trudno się wyleczyć i wkrótce Jesse i Alex wracają do potajemnych spotkań. On ma na uczelni status gwiazdy, a ona nie chce się zmierzyć z konsekwencjami bycia jego dziewczyną. Nie zamierza już cierpieć, więc nikomu się nie zwierza ani nie polega na innych. Ale gdy chodzi o Jessego Hunta, jest bezradna. Jak zakończy się dla niej upublicznienie ich związku? Czy dziewczyna przetrwa ujawnienie prawdy o jej rodzinie i bracie? I co zrobi Alex, gdy się dowie, że Jesse nie wyznał jej całej prawdy?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


***

Trochę bałam się drugiej części, ale jak to się okazało – zupełnie niepotrzebnie. Autorka spełniła moje oczekiwania i powiem szczerze, że z przyjemnością czytałam tę książkę, choć jest ona pełna bólu.

Wszyscy bohaterowie są zdecydowanie poturbowani. I nie mam tutaj tylko na myśli głównych, Alex i Jessego. Ci drugoplanowi a nawet dalsi, również mają swoją historię i niestety przykre doświadczenia. Chociaż w przypadku Alex to ciężko mi sobie wyobrazić, by najbliżsi mogli zachować się po prostu tak okrutnie. W dodatku jej związek, nie-związek, wychodzi na jaw i musi sobie poradzić z konsekwencjami ujawnienia. Ona sama nie wie, czy jest na to gotowa, a fakt, że Jesse coś przed nie ukrywa, nie pomaga. W tym tomie Jesse’go jest trochę więcej, ale w trakcie wciąż czułam, że jest gdzieś daleko i jest go trochę mało. Wydaje mi się jednak, że to też taki typ bohatera.

Naprawdę dobrze mi się czytało, pomimo całego tego bólu. Znajdziemy też tutaj seks, do którego bohaterowie uciekają, by odciąć się od bólu i jakoś zapanować nad swoimi emocjami. Czy to dobra metoda? Nie pochwalam, ale w takim stanie człowiek nie zawsze racjonalnie myśli.

Jestem zadowolona z lektury. Uwielbiam twórczość Tijan, więc z niecierpliwością czekam na kolejne nowości.


Tytuł: Nie do odzyskania
Seria: Rozdzieleni
Autorka: Tijan
Ilość stron: 432
Niegrzeczne KsiążkiZa możliwość lektury serdecznie dziękuję Niegrzecznym Książkom.6 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia