18 lut 2022

Miłosny układ - Sarah Hogle

 


Mistrzowska komedia romantyczna, iskrząca się złośliwym humorem, zabawna i prawdziwa.

Kiedy twój najgorszy wróg jest jednocześnie twoim narzeczonym...

Naomi i Nicholas są parą idealną. Wkrótce ma się odbyć ich wystawne, eleganckie wesele. Tymczasem... mają siebie serdecznie dość.

Niestety osoba, która wycofa się pierwsza, będzie musiała także pokryć niebotyczne koszty niedoszłego wesela. Kiedy Naomi orientuje się, że nie tylko ona udaje szczęście na myśl o wspólnej przyszłości, oboje rozpoczynają wojnę podjazdową: uciekają się do sztuczek, złośliwych kawałów i różnych podstępów, byle tylko dokuczyć drugiemu i zmusić go do zerwania. Wszystkie chwyty są dozwolone.

Okazuje się jednak, że gdy nie mają już nic do stracenia, nareszcie mogą być sobą. Co więcej, tak doskonale bawią się, dręcząc się nawzajem, że cała sytuacja zaczyna nabierać zupełnie innego charakteru…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

***

Jak nie przepadam za komediami romantycznymi, tak muszę przyznać, że ta naprawdę mi się spodobała. Nie ukrywam, że bywały momenty, kiedy miałam ochotę rzucić książką w kąt, ale jednak przez większość czasu czytałam z ogromną przyjemnością. Jak tak się zastanowię, to milej wspominam drugą połowę książki.

Bohaterowie są dość specyficzni a sama historia wydaje mi się, że nie każdemu może się spodobać. Prawda jest taka, że zarówno Naomi jak i Nicholas przez większość czasu są irytujący, bowiem rzucają sobie kłody pod nogi. Skoro żadne z nich nie jest szczęśliwe, to robią sobie co raz bardziej na złość, by w końcu drugie uległo i zerwało. Zachowują się jak dzieci, a czasami te ich zachowanie wcale w porządku nie jest i naprawdę wkurza.

Jak już wspomniałam, druga połowa książki wypada lepiej, a całość naprawdę jest fajna. Przynajmniej dla mnie, a ja nie tak bardzo gustuję w komediach romantycznych.

Czytało mi się dobrze. Mimo małych mankamentów uważam lekturę za jak najbardziej udaną.


Tytuł: Miłosny układ
Autorka: Sarah Hogle
Ilość stron: 384
Wydawnictwo Muza


Za możliwość lektury serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza.9 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia